Władimir Putin, bomba

i

Autor: Shutterstock, AP Ekspert o wojnie nuklearnej USA-Rosja. To przeraża!

"Putin 35 razy groził wojną atomową". Premier ujawnia i ostrzega

2022-07-01 13:20

Władimir Putin od początku wojny na Ukrainie już 35 razy groził użyciem broni atomowej - twierdzi premier Wielkiej Brytanii. Boris Johnson powołał się przy tym na wyniki analiz brytyjskiego think tanku. Wielka Brytania będzie wydawać 2,5 procenta produktu krajowego brutto na obronność - dodał Boris Johnson.

Na krótko po wybuchu wojny na Ukrainie Władimir Putin postawił w stan gotowości siły odstraszania nuklearnego. Wcześniej w swoim przemówieniu, które zostało wyemitowane tuż po rozpoczęciu ostrzału rakietowego Kijowa, mówił: "Zdecydowałem się przeprowadzić specjalną operację wojskową. Rosja nie może istnieć z ciągłym zagrożeniem z terenu Ukrainy. (...) Do tych, którzy rozważaliby interwencję z zewnątrz - jeśli to zrobią, spotkają was konsekwencje gorsze niż cokolwiek w waszej historii".

Broń nuklearna będzie użyta w przypadku "zagrożenia istnienia państwa"

Potem rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow mówił, że broń atomowa zostałaby przez Rosję użyta tylko w przypadku "zagrożenia istnienia państwa", trudno jednak powiedzieć, co zostałoby uznane za takie zagrożenie. Inna wypowiedź Putina w podobnym tonie padła W wywiadzie dla stacji Rossija-1. Jak podaje "The Telegraph", prezydent Rosji ostrzegł wtedy Zachód, że jeśli Stany Zjednoczone będą dostarczać Ukrainie pociski dalekiego zasięgu, to zacznie atakować nowe miejsca. "Uderzymy w te cele, w które jeszcze nie trafiliśmy" - powiedział. Groźby Putina skrupulatnie liczą inne kraje - także groźby związane z użyciem broni nuklearnej.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Przesmyk Suwalski i blokada Kaliningradu. "Decyzja musi zostać podjęta do 10 lipca"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kliczko o wojnie na Ukrainie. "Od tego zależy przyszłość Unii Europejskiej"

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?

Brytyjski think tank: Putin 35 razy groził użyciem broni atomowej

Władimir Putin od początku wojny na Ukrainie już 35 razy groził użyciem broni atomowej - stwierdził w swoim nowym przemówieniu podsumowującym szczyt NATO w Madrycie premier Wielkiej Brytanii. Boris Johnson powołał się przy tym na wyniki analiz brytyjskiego think tanku. Jak dodał, w związku z rosyjskim zagrożeniem Wielka Brytania będzie wydawać 2,5 procenta produktu krajowego brutto na obronność. Spytany o to, ile razy Putin wygłaszał atomowe groźby, brytyjski premier odpowiedział: "Cóż, jest na ten temat analiza która niedawno była przez kogoś sporządzona, przez think tank. Badają 35 takich przypadków wspominania o tej kwestii, teraz prawdopodobnie już nieco więcej".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Żona prezydenta Ukrainy szczerze o miłości. "Nasz związek jest w stanie pauzy"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Pies uwięziony w budynku zniszczonym przez Rosjan. Finał akcji wyciska łzy z oczu

Włodzimierz Cimoszewicz: Rosja stwarza zagrożenie użycia broni jądrowej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE