Tragedia w Dolomitach NOWE informacje i wideo! Straszny finał katastrofy

i

Autor: Alpine-Adriatic Meteorological Society/Twitter Tragedia w Dolomitach NOWE informacje i wideo! Straszny finał katastrofy

Tragedia w Dolomitach NOWE informacje i wideo! Straszny finał katastrofy

2022-07-04 8:00

Wciąż napływają nowe filmy i zdjęcia z miejsca tragedii we włoskich Alpach! W niedzielę, 3 lipca ze słynnego masywu Marmolada w Dolomitach oderwał się serak, czyli potężny kawał lodowca. Lawina porwała ze sobą ludzi. Najnowszy bilans ofiar to dziewięć osób, niestety rośnie liczba zaginionych. Podano wstrząsające informacje o oznakach tego, że nie wszyscy wrócili z gór. Eksperci podali też wstępne analizy przyczyn katastrofy.

Lawina w Dolomitach. Gdzie znajduje się masyw Marmolada?

Jedno z najpiękniejszych miejsc w Europie stało się scenerią wyjątkowej tragedii. Wczoraj, w niedzielę 3 lipca, grupy turystów wspinały się po masywie Marmolada (3343 m n.p.m.). To jedno z najbardziej znanych i malowniczych miejsc we włoskich Dolomitach, charakterystycznej partii Alp, a także najwyższy szczyt Dolomitów. Niedziela przyniosła rekordowe temperatury w masywie Marmolady. Na pokrytym lodowcem szczycie było aż 10 stopni Celsjusza. Niestety, w takim rejonie oznacza to śmiertelne niebezpieczeństwo. Kiedy słońce roztapia lód, niebezpieczeństwo odrywania się seraków, czyli dużych fragmentów lodowca, zawsze bardzo rośnie.

Lawina miażdżyła turystów. Pędziła z prędkością 300 km/h

Niestety, mimo ryzyka trasy na Marmoladzie były pełne ludzi i jak wynika z dotychczasowych informacji, otwarte. W pewnym momencie spod szczytu ruszyła lawina. Oderwany kawał lodowca z ogromną siłą i prędkością zmiatał wszystko na swojej drodze. Lodowe i skalne odłamki pędziły z prędkością 300 km/h! Na jednym z filmów udostępnionych w mediach społecznościowych widzimy moment, w którym lawina przetacza się tuż obok dwójki turystów. Oni mieli szczęście, ale nie wszyscy wrócili tego dnia z gór.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin obwieścił zwycięstwo! Mocna odpowiedź Zełenskiego, mówi o "obróceniu w proch"

PRZECZYTAJ TAKŻE: 14-latek skazany na dożywocie! "Mordowanie 5-latka sprawiło mi rozkosz"

Tragedia w Dolomitach. Podano liczbę ofiar i zaginionych

Tragiczny bilans katastrofy w Dolomitach to obecnie sześć osób, których śmierć potwierdzono, dziewięcioro rannych. Niestety rośnie liczba zaginionych. Obecnie mówi się o 16 lub nawet 18 osobach. Podano wstrząsające informacje o oznakach tego, że nie wszyscy wrócili z gór. Na parkingach przy szlakach pozostało szesnaście aut, do których w niedzielę nie wrócili właściciele. Być może z jakichś zupełnie innych powodów, a może to ofiary lawiny? Identyfikacja ofiar będzie niezwykle trudna, ponieważ ciała są zmiażdżone. Tymczasem pojawiają się pierwsze analizy przyczyn katastrofy. Cytowani przez "La Repubblica" i telewizję RAI naukowcy wskazują na ocieplenie klimatu i ostrzegają, że lodowiec na Marmoladzie będzie dalej topniał i zniknie w ciągu 25-30 lat, a w ciągu ostatnich 10 lat powierzchnia pokryta lodem zmalała w tym miejscu o 30 procent.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Taka jest oznaka bogactwa w Korei Północnej. "Ludzie chwalą się tym przed gośćmi"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Mąż gwiazdy gwałcił 14-letnie modelki?! "Uważał, że dziewice są niefotogeniczne"

Sonda
Czy spotkała cię kiedyś niebezpieczna sytuacja w górach?
Andrzej Bargiel po najnowszej wyprawie w wysokie góry: Ryzyko jest duże, muszę uważać na lawiny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE