Nuklearny pociąg widziany w Rosji. Jedzie w stronę Ukrainy. Putin uderzy bronią atomową?

i

Autor: Materiały prasowe Nuklearny pociąg widziany w Rosji. Jedzie w stronę Ukrainy. Putin uderzy bronią atomową?

Przerażające ustalenia!

Nuklearny pociąg widziany w Rosji. Jedzie w stronę Ukrainy. Putin uderzy bronią atomową?

2022-10-04 9:33

W stronę granicy rosyjsko-ukraińskiej jedzie ogromny pociąg towarowy przewożący specjalistyczny sprzęt wojskowy, należący do 12. głównego zarządu rosyjskiego MON. Skład już został nazwany "nuklearnym pociągiem", ponieważ jednostka, do której należy przewożony przez niego sprzęt zajmuje się przechowywaniem, konserwacją i dostarczaniem broni nuklearnej. Putin szykuje się do odpalenia broni atomowej?

Przerażające wieści. Na terenie centralnej Rosji zauważono ogromny pociąg towarowy przewożący specjalistyczny sprzęt wojskowy związany z uzbrojeniem jądrowym. Załadowany po brzegi między innymi transporterami opancerzonymi BPM-97 był widziany w niedzielę (2 października), jak porusza się w stronę granicy z Ukrainą. O "nuklearnym pociągu" jako pierwsze informowały prorosyjskie kanały na Telegramie. Potem między innymi "The Times" i "Daily Mail". Sprzęt, który jest przewożony pociągiem, należy do 12. głównego zarządu rosyjskiego MON, który zajmuje się przechowywaniem, konserwacją i dostarczaniem pocisków nuklearnych. Czy to oznacza, że Putin szykuje się do ataku bronią atomową?

Putin użyje broni jądrowej? "Chce eskalować konflikt"

Zagraniczne media powołują się na twitterowy wpis Konrada Muzyki, polskiego analityka ds. wojskowości i szefa Rochan Consulting, niezależnej firmy konsultingowej z branży lotniczej i obronnej. Ekspert uspokaja. "Czy to oznacza, że ​​nagrania pokazują przygotowania do wystrzelenia pocisku nuklearnego? Nie całkiem. Istnieją inne bardziej prawdopodobne wyjaśnienia. 1. Może to być forma zasygnalizowania Zachodowi, że Moskwa eskaluje konflikt. 2. Rosyjskie siły RVSN [Wojska Rakietowe Strategicznego Przeznaczenia - przyp. red.] zwykle intensywnie trenują jesienią. 3. Rosja może przeprowadzić w październiku ćwiczenie odstraszania strategicznego GROM, więc ten pociąg może oznaczać przygotowanie do tego ćwiczenia" - pisze Muzyka. 

Wojna na Ukrainie. Putin zaatakuje z wody?

Trudno jednak nie mieć obaw związanych z atakiem nuklearnym w obliczu ostrzeżenia, jakie przekazało NATO. Zgodnie z nim kluczowy rosyjski atomowy okręt podwodny opuścił swoją bazę na Morzu Białym w północnej Rosji. "Okręt podwodny K-329 Biełgorod, może udać się na Morze Karskie, aby przetestować budzącego postrach podwodnego drona nuklearnego Posejdon" - cytuje komunikat "Daily Mail". 

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Gen. Bogusław Pacek: Zagrożenie bronią atomową nie było tak poważne od lat

Jak bardzo prawdopodobne jest użycie przez Putina taktycznej broni jądrowej?

Włącz podcast i posłuchaj eksperta!

Listen to "Użycie broni jądrowej JEST MOŻLIWE. Szykujemy się na taki scenariusz - Stanisław Żaryn [SEDNO SPRAWY]" on Spreaker.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają