Zrobili mural z królem Karolem. Śmiechom nie ma końca

i

Autor: AP, SWNS/NEWSPIX

Rodzina królewska

Oficjalny mural z królem Karolem i Elżbietą II wyśmiany! "Co to ma być?!"

2023-01-17 14:20

Nie tak to miało być! W brytyjskim mieście Northampton z pompą ogłoszono powstanie oficjalnego muralu powstałego dla uczczenia króla Karola III i zmarłej królowej Elżbiety II. Ale zamiast zachwytów jest karuzela śmiechu, której nikt nie jest w stanie zatrzymać. "Co to ma być? Czy to na to wydano pieniądze podatników?" - pyta wielu mieszkańców.

Mural z królem Karolem III wywołał falę kpin! Czerwony nos króla przedmiotem żartów i aluzji

8 września 2022 roku zmarła ukochana przez Brytyjczyków królowa Elżbieta II. Automatycznie jej następcą został wówczas książę Karol. Dziś rządzi Wielką Brytanią jako król Karol III, a koronacja nowego monarchy odbędzie się 6 maja 2023 roku. W całym kraju w najrozmaitszy sposób ludzie starają się uczcić zarówno zmarłą monarchinię, jak i nowego króla. Ale jak się okazuje, efekty nie zawsze są takie, jak to sobie urzędnicy zamierzyli. Oto przykładowo w mieście Northampton z pompą ogłoszono powstanie oficjalnego muralu powstałego dla uczczenia króla Karola III i zmarłej królowej Elżbiety II. Ale zamiast zachwytów są drwiny i kpiny! Powód? Rzeczywiście, autorzy muralu przedstawili zwłaszcza Karola III w nieco zaskakujący sposób.

Portret króla ubawił poddanych. "Widziałem ludzi, którzy robią sobie selfies z Karolem, umierając ze śmiechu" 

Szczególnie rumiane, zaokrąglone policzki i czerwony nos króla prowokują wszelakich brytyjskich śmieszków! "Chyba jest pod wpływem Szkockiej" - mówi jeden z mieszkańców Northampton, co cytuje "Daily Mail". "Wygląda jak własna kukiełka ze Spitting Image" - dodaje inny, nawiązując do popularnego satyrycznego politycznego show. "Ten z królową nie jest taki zły, ale widziałem ludzi, którzy robią sobie selfies z Karolem, umierając ze śmiechu" - dodaje inny mieszkaniec.

Zrobili mural z królem Karolem. Śmiechom nie ma końca

i

Autor: AP, SWNS/NEWSPIX
Sonda
Co sądzisz o muralu z królem Karolem III?

QUIZ. Największe skandale w rodzinach królewskich! Pamiętasz wszystkie? Test tylko dla prawdziwych znawców

Pytanie 1 z 10
Król Karol III jako książę Karol romansował z Camillą, która dziś jest królową małżonką. Pewien członek królewskiego rodu miał romans z inną Camillą - La Camillą z zespołu Army of Lovers znaną z wielkiego biustu. Kto to był?
Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała
Nasi Partnerzy polecają