Ołena Zełenska mówi o Polsce. Padły wzruszające słowa

2022-05-14 8:15
Ołena Zełenśka
Autor: EASTNEWS

Pierwsza dama Ukrainy wypowiedziała się na temat Polski i pomocy, która płynie z naszego kraju do ogarniętej wojną Ukrainy. Ołena Zełenska zamieściła na Facebooku wpis, w którym padło wiele wzruszających słów pod adresem Polaków niosącym pomoc ukraińskim uchodźcom. Żona prezydenta Ukrainy odniosła się również do współpracy między oboma krajami.

Ołena Zełenska skomentowała m.in. wsparcie Polski dla uchodźców z Ukrainy. Wskazała, że ponad 200 tysięcy dzieci ukraińskich uczy się w polskich szkołach.

"Na Ukrainie mawia się: wybieraj nie dom, a sąsiada. W przypadku krajów jest to niestety niemożliwe, ale jakże poszczęściło się Ukrainie z Polską!"

- czytamy we wpisie, w którym Zełenska opisała m.in. rozmowę z Agatą Kornhauser-Dudą na temat polskiej pomocy dla uchodźców z Ukrainy. Wskazała, że Polska "nie tylko przyjęła najwięcej naszych uchodźców (ponad 3 miliony, to jakby przyjechały trzy miasta), ale też przyznała im prawo do leczenia i edukacji. W szkołach polskich jest już ponad 200 tysięcy naszych uczniów"

Ukraińska pierwsza dama przypomniała także, że dzięki współpracy z Polską wywiezione zostały za granicę ukraińskie dzieci ze schorzeniami onkologicznymi.

Czytaj też: Macron z Putinem chcieli podzielić Ukrainę? Mocne słowa Zełenskiego

Ołena Zełenska poinformowała, że w rozmowie z małżonką prezydenta RP zaproponowała współpracę w zakresie programu pomocy psychologicznej dla obywateli Ukrainy.

"Z powodu agresji rosyjskiej Ukraińcy, mali i dorośli, odczuwają prawdziwy lęk i aby przezwyciężyć traumę, potrzebne są nam najlepsze światowe praktyki psychologiczne. Zapraszam wszystkie pierwsze damy, by dzieliły się doświadczeniem swoich krajów"

- czytamy we wpisie małżonki prezydenta Wołodymyra Zełenskiego.

Ołena Zełenska zakończyła swój komentarz wzruszającymi słowami:

"Dziękuję, Polsko! To, co robicie dla nas, to więcej niż pomoc. Z takimi przyjaciółmi na pewno zwyciężymy!"

Czytaj też: Horror. Rosjanie są ohydni! Gwałcili 11-latka na oczach matki. Dziecko straciło mowę

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?
Express Biedrzyckiej - gen. Bogusław Pacek: Bez nadzwyczajnych działań Zachodu Ukraina sobie nie poradzi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE