Omikron zaatakował w hotelu. Zarazili się koronawirusem przez drzwi

2021-12-06 18:05
Omikron zaatakował w hotelu. Zarazili się koronawirusem przez drzwi
Autor: Kotzin/cc0/Pixabay.com; mattthewafflecat/cc0/Pixabay.com Dwaj mieszkańcy hotelu w Hongkongu zarazili się koronawirusem typu Omikron przez drzwi, zdj. ilustracyjne

Dwaj mieszkańcy hotelu w Hongkongu zarazili się koronawirusem typu Omikron przez drzwi. Co to znaczy? Obaj trafili na kwarantannę do pokoi, których nawet na chwilę nie opuścili, więc siłą rzeczy nie mieli ze sobą żadnego kontaktu. Mimo to u oby ujawniono po pewnym czasie COVID-19 w wariancie Omikron, który musieli się zarazić, gdy np. odbierali żywność.

Omikron zaatakował w hotelu. Zarazili się koronawirusem przez drzwi

Jak informuje PAP, powołując się na Bloomberg, dwaj mężczyźni zarazili się koronawirusem typu Omikron przez drzwi hotelu w Hongkongu. Obaj byli w pełni zaszczepieni i trafili do osobnych pokoi na kwarantannę, ale mimo że nie opuścili ich nawet na sekundę, doszło do transmisji COVID-19 drogą powietrzną. Najprawdopodobniej stało się to, gdy mieszkańcy hotelu otworzyli drzwi, by odebrać jedzenie lub przeprowadzić test na obecność koronawirusa. Całą sprawę opisali badacze z Hongkongu w czasopiśmie naukowym Emerging Infectious Diseases. Tymczasem około 450 naukowców z całego świata bada specyfikę wariantu Omikron. Sprawdzają, czy zwiększyła się zdolność przenoszenia choroby i w jakim stopniu jest ona odporna na szczepionkę. W niektórych regionach Południowej Afryki liczba przypadków COVID-19 wzrosła w ciągu ostatniego miesiąca, i to w sposób znaczny, z czego zdecydowana większość ma typ Omikron. Ta odmiana koronawirusa pojawiła się już prawie wszędzie na całym świecie, co może oznaczać, że jego transmisja jest wyjątkowo szybka.

- Wykrycie wariantu Omikron u dwóch w pełni zaszczepionych osób, do którego transmisji doszło w korytarzu hotelu, w którym przebywały na kwarantannie, uwydatniły tę potencjalną obawę - podali naukowcy z Hongkongu, których cytuje PAP.

Czytaj też: Nawet Dziadek Mróz nie przepędził z tradycji prawdziwego św. Mikołaja!

Czytaj też: Koszmar! Pięcioosobowa rodzina zamordowana w swoim domu. Zaskakujące ustalenia śledczych!

Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Andrzej Lis oddał setny litr krwi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE