Papieskie Lamborghini sprzedane za POWALAJĄCĄ kwotę

2018-05-13 16:11

Ma 580 KM, napęd na tylną oś, a jego właścicielem był... papież Franciszek. Jedyne na świecie, białe Lamborghini Huracan RWD zmienia jednak właściciela, po tym jak Ojciec Święty wystawił je na aukcję. Szczęśliwy nabywca musiał głęboko sięgnąć do kieszeni, gdyż auto kosztowało go 715 000 zł (ponad 3 mln złotych).

Papież otrzymał Lamborghini w 2017 roku. Franciszek złożył podpis na karoserii i wyraził życzenie, aby pojazd został sprzedany, a zarobione w ten sposób pieniądze trafiły na cele dobroczynne.

Eksperci przewidywali, że auto zostanie kupione za ok. 1,5 mln zł. Na aukcji w Sotheby's samochód osiągnął cenę jednak znacznie większą cenę. Uzyskane w ten sposób pieniądze trafią do czterech organizacji charytatywnych oraz włoskiej wspólnoty im. Jana XXIII zajmującej się niesieniem pomocy ofiarom handlu ludźmi oraz kobietom zmuszanym do prostytucji.

Zobacz także: Papież Franciszek pocieszył chłopca. Jego tata zmarł jako niewierzący

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE