Papież Franciszek wydał orędzie na Dzień Chorego. Kiedy go obchodzimy?

i

Autor: episkopat.pl Papież Franciszek wydał orędzie na Dzień Chorego. Kiedy go obchodzimy?

Nowe informacje z Watykanu

Papież Franciszek w szpitalu! Nie mógł odczytać słów katechezy. Niepokojąca choroba Ojca Świętego

2024-02-28 12:10

Papież Franciszek kolejny raz ma kłopoty ze zdrowiem! Ostatnie doniesienia z Watykanu mówiły o ponownym odwoływaniu wydarzeń i spotkań, teraz Ojciec Święty nie był w stanie odczytać swojej katechezy podczas audiencji generalnej, a po niej udał się prosto do szpitala w Rzymie. Opuścił klinikę około południa. Co się dzieje z Franciszkiem? Czy są powody do niepokoju o stan zdrowia papieża?

Kolejne informacje o chorobie papieża Franciszka! Ojciec Święty był dziś w szpitalu, nie mógł odczytać słów katechezy. Papież Franciszek znów jest chory

Papież Franciszek w grudniu 2024 roku skończy 88 lat. Gorszy stan zdrowia Ojca Świętego był niedawno przedmiotem licznych doniesień z Watykanu. A teraz Ojciec Święty nie był w stanie odczytać swojej katechezy podczas audiencji generalnej. Z powodu problemów z głosem wywołanych "stanem grypowym" musiał po wejściu do Auli Pawła VI przekazać ten obowiązek jednemu z księży. Podano też, że tuż po audiencji generalnej Ojciec Święty udał się prosto do szpitala w Rzymie! Na szczęście około południa go opuścił, co wskazuje na jakieś specjalistyczne badania. To już trzecia infekcja, z jaką zmaga się Franciszek w ciągu zaledwie czterech miesięcy. Jesienią podawano, że Franciszek ma ostre zapalenie oskrzeli, nie pojawiał się w oknie na modlitwę Anioł Pański. Na przełomie listopada i grudnia ubiegłego roku Franciszek chorował dłużej i poważniej, musiał wtedy zażywać antybiotyki.

Papież ujawnił w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji, że już... naszykował swój przyszły grób

Potem samopoczucie papieża poprawiło się i wrócił do swoich zwykłych zwyczajów, ale w grudniu niespodziewanie ujawnił w wywiadzie dla meksykańskiej telewizji, że już... naszykował swój przyszły grób. Nowe doniesienia na temat Ojca Świętego mogą w tym kontekście w pierwszej chwili zaniepokoić wiernych. Niedawno Watykan oficjalnie podawał, że Ojciec Święty zamierza na jakiś czas wycofać się z codziennego życia właśnie ze względu na czas rekolekcyjny. Późniejsze doniesienia mówiły o ponownym odwoływaniu wydarzeń i spotkań, tym razem z powodu "stanu grypowego".

Sonda
Kto był lepszym papieżem?

Ile pamiętasz z katechizmu? Jeśli chodziłeś na religię, z łatwością zdobędziesz komplet punktów!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś bardzo prostego. Ile jest przykazań?
Dr Marcin Zaborowski: Papież Franciszek mówi jak obywatel trzeciego świata
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki