PILNE! Samochód WJECHAŁ w tłum ludzi. Nie żyją 2 osoby, wielu rannych [ZDJĘCIA]

2020-12-01 15:27 mos
Polizei
Autor: PxHere

Makabra w zachodnich Niemczech! Samochód wjechał w grupę pieszych na deptaku w Trewirze. Dwie osoby zginęły, wielu rannych zostało przetransportowano do szpitali. Sprawca tragedii został zatrzymany. Jeszcze nie wiadomo czy to był zamach.

Dramatyczne sceny rozegrały się dzisiaj około godziny 14 w zachodnich Niemczech, w mieście Trewir. Według niemieckich mediów samochód wjechał do strefy przeznaczonej wyłącznie dla pieszych. Niemiecki dziennik "Bild" informuje o co najmniej dwóch ofiarach i około dziesięciu rannych osobach. Policja prosi mieszkańców Trewiru o unikanie miejsca zdarzenia.

ZOBACZ TEŻ: Nie nosisz maseczki? Zapłacisz GIGANTYCZNY mandat!

Jak podają niemieckie media, sprawca tragedii miał poruszać się ciemnoszarym Range Roverem. Kierowca miał jechać z duża prędkością i wjechać prosto w pieszych, którzy spacerowali po deptaku. Ofiary zostały uderzone z tak ogromną mocą, że wyleciały wysoko w powietrze. Burmistrz Trewiru poinformował, że dwie osoby zginęły, a 10 zostało rannych. Sprawca tragicznego zdarzenia został zatrzymany, a jego pojazd zabezpieczony. Nie poinformowano jeszcze, czy zdarzenie było nieszczęśliwym wypadkiem czy zamachem terrorystycznym. Poniżej można zobaczyć zdjęcia i wideo z miejsca tragedii.

Najnowsze