Strzelanina w szkole w Kazaniu. Masakra w rosyjskim gimnazjum

2021-05-11 9:39
Strzelanina w rosyjskiej szkole
Autor: Eastnews

Strzelanina w szkole w Kazaniu! Dziś rano w gimnazjum znajdujacym się w głównym mieście Tatarstanu padły strzały. Są ranni i ofiary śmiertelne, według różnych źródeł jest ich od 7 do 13. Do tych dramatycznych wydarzeń doszło w gimnazjum w Kazaniu, stolicy republiki Tatarstanu, która jest częścią Rosji. Wcześniej w szkole doszło także do wybuchu. Według najnowszej wersji wydarzeń masakry dokonał 19-letni Ilnaz Galiawijew, student kazańskiego Uniwersytetu Zarządzania TISBI.

Strzelanina w gimnazjum w Kazaniu! Dziś rano doszło do masakry w szkole znajdującej się w stolicy republiki Tatarstanu, która jest częścią Rosji. Świadkowie mówili także o eksplozji. Według wstępnych informacji padły strzały, a napastników było dwóch, jeden z nich mógł być uczniem szkoły. Inne doniesienia mówiły o dwóch uzbrojonych mężczyznach, którzy wzięli zakładników. Zgodnie z podaną potem oficjalną wersją wydarzeń sprawca był jeden i jest to Jest nim 19-letni Ilnaz Galiawijew, student kazańskiego Uniwersytetu Zarządzania TISBI. Został aresztowany. Agencja RIA informuje o siedmiu ofiarach - sześciorgu dzieciach i nauczycielu, inne źródła (np "Meanwhile in Russia") mówią o 13 ofiarach.

NIE PRZEGAP: NOWY spór brytyjskich książąt! Chodzi o księżną Dianę. Bedzie skandal?

"Meanwhile in Russia" pokazało nagrania z miejsca tragedii. Widzimy na nich biały budynek szkoły, z okien unosi się dym. Ten sam profil pokazuje również ranne dzieci leżące przed budynkiem oraz dwie osoby skaczące z okien, a także szkolne zdjęcie przedstawiające domniemanego sprawcę - jednego z uczniów. Informacje te nie są jeszcze potwierdzone. Na razie nie wiadomo nic więcej na temat tragedii w rosyjskiej szkole i motywów sprawcy, na miejscu zdarzenia trwa dramatyczna akcja służb.

NIE PRZEGAP: Bunt niemieckich księży przeciw papieżowi! Pobłogosławią pary gejów

Strzelanina w szkole w Kazaniu. Masakra w rosyjskim gimnazjum
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE