Polityk udawał, że mówi po angielsku. Myślał, że maska wszystko ukryje

2020-09-27 8:35 -ag
maseczka facet
Autor: Pixaby Powrót obostrzeń w 19 powiatach w Polsce. Co się zmieni?

Hiszpański polityk udawał, że biegle mówi po angielsku. Miał nadzieję, że brak językowych umiejętności skutecznie zasłoni maseczka. Jednak prawda szybko wyszła na jaw.

Carlos Galiana, rzecznik prasowy partii Compromis oraz minister innowacji wspólnoty autonomicznej Walencji, miał wygłosić prezentację swojego miasta w finale konkursu na Europejską Stolicę Innowacji 2020. I nie byłoby z tym najmniejszego problemu, gdyby nie fakt, że przemówienie miało odbywać się w języku angielskim. Niestety, okazało się, że polityk w tym zakresie ma spore braki. Jednak nie poddawał się. Swoje braki próbował ukryć pod....maseczką. Co ciekawe, prawie mu się udało, bo  wydawało się, że w wystąpieniu, które odbyło się za pomocą łącza internetowego, Galiana mówił płynnie po angielsku. Okazało się jednak, że podczas internetowej prezentacji polityk tylko rusza ustami, a w rzeczywistości za niego mówi...native speaker z wyraźnym brytyjskim akcentem. 

Polityk już przeprosił za swoje nieudolne wystąpienie. W cytowanym przez media oświadczeniu przekonywał, że chciał, by jego wiadomość była jak najlepiej zrozumiana. Przyznał, że "z dystansu" jego zachowanie nie było właściwe i co gorsza, okazało się nieskuteczne. Europejską Stolicą Innowacji 2020 zostało belgijskie Lueven.

Zobacz: Przyczynili się do egzekucji zapaśnika

Twoja Twarz Brzmi Znajomo: Marta Gałuszewska jako Zdzisława Sośnicka

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Najnowsze