Polka zginęła w Wysokich Tatrach. Kobieta spadła ze 100 metrów!

i

Autor: Andrzej Lange/SUPER EXPRESS, GOPR Bieszczady Polka zginęła w Wysokich Tatrach. Kobieta spadła ze 100 metrów na szczycie Szatana.

Polka zginęła w Wysokich Tatrach. Turystka spadła ze 100 metrów!

2022-06-26 22:05

Koszmar w Wysokich Tatrach na Słowacji. Tamtejsze górskie pogotowie ratunkowe poinformowało o śmierci polskiej turystki. W niedzielę (26 czerwca) kobieta spadła ze szczytu Szatana. Polkę próbowali uratować ratownicy górski, ale lekarz stwierdził zgon kobiety.

Słowackie Górskie Pogotowie Ratunkowe (Horska Zachranna Slużba) poinformowało w niedzielę (26 czerwca) o tragicznym wypadku w Wysokich Tatrach. Ze szczytu Szatana spadła polska turystka. HZS przekazała w komunikacie, że słowaccy ratownicy przy współpracy z jednostką ratownictwa lotniczego udali się na miejsce zdarzenia, ale nie byli już w stanie pomóc kobiecie.

Ze śmigłowca spuszczono dwóch ratowników górskich, a następnie lekarza. Obrażenia polskiej turystki po upadku z wysokości około 100 metrów okazały się śmiertelne. - Lekarz na miejscu stwierdził zgon - poinformowała rzeczniczka firmy transportowej Air-Transport Europe (ATE) Zuzana Hopjakova.

CZYTAJ TEŻ: Pociągi wracają do Zakopanego. PKP PLK uruchamia stację tymczasową

Sonda
Czy będąc w górach potrzebowałeś/aś kiedykolwiek pomocy ratowników?
Przesmyk suwalski: najniebezpieczniejsze miejsce na świecie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE