Polska sztuka w szczytnym celu

2018-06-08 21:17

Children’s Smile Foundation od lat pomaga dzieciom w potrzebie. Dzięki  własnej pracy i hojności ludzi dobrej woli zapewnia im wsparcie o rozmaitym charakterze. W przyszłą sobotę pomocną dłoń do jej podopiecznych wyciągnąć będzie mógł każdy chętny. Wystarczy wziąć udział w dorocznej charytatywnej aukcji.

Aukcja, Children's Smile Foundation

i

Autor: archiwum/ Archiwum prywatne

Aukcja dzieł sztuki polskich artystów, urządzana w okolicach Dnia
Dziecka od ponad 10 lat, to jedna z tradycyjnych form zdobywania
funduszy przez fundację. Impreza jak co roku odbędzie się w zabytkowych salach Konsulatu RP w Nowym Jorku. Poprowadzi ją Mieczysław Mietko Rudek, który przypomina, że aukcja jest także formą promocji dzieł sztuki polskich artystów. – Spodziewam się zobaczyć darczyńców, którzy z potrzeby dzielenia się tym, co mają, zabiorą do domu kawałek polskiej sztuki. Czy kolekcjonerów, którzy, jak ufam, przybędą walczyć o kilka znakomitych rarytasów, licytując dzielnie między sobą. Wszak wiedzą, na jaki cel idzie ich kasa. W końcu przyjaciół i sympatyków fundacji i polskich artystów, dla których poza piękną sztuką będą też do wylicytowania grafiki patriotyczne – mówi pan Mieczysław.
Do licytacji przygotowano 44 dzieła. Wśród nich prace artystki z Florydy Evy Anziano, Hanny Bakuły, Piotra Betleja, Rafała Ekwińskiego, Wiesława Grąziowskiego, Pawła Bieleckiego, wrocławskiego artysty Eugeniusza Józefowskiego, Krzysztofa Kamota, Anny Kowalskiej-Szewczyk, Marty Kubia, Jerzego Kubiny i Bogdana Kujawskiego wspierającego Children’s Smile Foudation od pierwszej aukcji. Są też prace Basi Maryańskiej, Anny Natoli, Marii Nowak, Joanny Sarapaty, Janka Sawki, Miry Satryan, Janusza Skowrona, Judyty Sobel, Zbigniewa Sokołowskiego, Anny Janusz-Strzyż i Jacka Szewczyka, Stanisława Szukalskiego, Feliksa Topolskiego, Ilony Wojciechowskiej, Macieja Aleksandra Wasia, Ewy Zeller i Artura Skowrona.
Po pracach plastycznych do licytacji wystawionych zostanie siedem
figurek ołowianych żołnierzyków Wojska Polskiego z okresu Księstwa
Warszawskiego ręcznie malowanych przez znanego ilustratora Ryszarda Morawskiego.Na koniec do wylicytowania będą trzy niespodzianki. Jedną będzie obraz znanego polskiego malarza ofiarowany przez Mariolę Olbińską, która corocznie od pierwszej aukcji wspiera swoimi darami Aukcję Children’s Smile Foundation. Drugą – rysunek najbardziej kontrowersyjnego polskiego artysty pracującego od lat w USA, który jest autorem wielu dzieł usytuowanych w przestrzeni publicznej i sławiących polską historię. Niespodzianka trzecia to praca Rafała Olbińskiego. – Ufam, że przyniosą one nie tylko dochód, ale sporo zabawy uczestnikom tego wydarzenia – dodaje Mieczysław Mietko Rudek. Wstęp wolny tylko po wcześniejszej rejestracji do 14 czerwca pod adresem [email protected]. Katalog prac dostępny na stronie
www.childrenssmilefoundation.org.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki