Dron Shahed

i

Autor: AP Dron Shahed

Wojna w Ukrainie

Poranny nalot irańskich dronów na Krzywy Róg. Kolejne ofiary Rosjan!

2023-03-24 8:47

Złe wieści w piątkowy poranek z Ukrainy. Wojska rosyjskie z samego rana zaatakowały za pomocą dronów miasto Krzywy Róg. Portal "The Kyiv Independent" poinformował, że do ataku na miasto użyto maszyn irańskiej produkcji typu Shahed. To nie jedyne tragiczne wieści z ukraińskiego frontu...

- Wieczorem i nocą Rosjanie użyli pocisków Kh-59 na południu, bomb powietrznych w okolicach miasta Sumy i irańskich dronów na północy, a także uderzyli w Krzywy Róg - zdradził mediom rzecznik Dowództwa Sił Powietrznych Sił Zbrojnych Ukrainy Jurij Ihnat.

Szef administracji wojskowej Krzywego Rogu Ołeksandr Wiłkuł dodał, alarm przeciwlotniczy w zaatakowanym przez drony mieści był aktywny w mieście od 2:50 do 5:07 czasu lokalnego. Nie podał on jednak, jakie cele w mieście zostały trafione, ani czy atak spowodował ofiary i rannych.

To nie jedyne złe wieści z frontu. - W ciągu minionej doby w wyniku rosyjskich ostrzałów zginęły cztery osoby w obwodzie donieckim na wschodzie Ukrainy i jedna osoba w obwodzie chersońskim na południu kraju - powiadomiły w piątek rano władze tych regionów i ukraińska Prokuratura Generalna w komunikatach na Telegramie.

W Kostiantyniwce śmierć poniosły trzy kobiety, które były uchodźczyniami z innych miejscowości w Donbasie, a czwarta osoba zginęła w Czasiw Jarze. Siły rosyjskie zaatakowały Kostiantyniwkę z wyrzutni rakietowych S-300.

Jak czytamy w raportach prokuratury i gubernatora regionu donieckiego Pawła Kyryłenki, od 24 lutego 2022 roku, czyli początku rosyjskiej inwazji na Ukrainę, w obwodzie donieckim odnotowano już 1429 ofiar śmiertelnych, a 3258 osób doznało obrażeń. Są to jednak wyłącznie potwierdzone przypadki, faktyczna liczba ofiar jest znacznie większa.

Galeria poniżej: Tak wyglądał Przemyśl w dniu wybuchu wojny w Ukrainie [GALERIA]

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Express Biedrzyckiej - Krystyna KURCZAB-REDLICH
Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają