Przeszczepili mu serce świni, teraz wyszła na jaw jego brutalna przeszłość. To on!

i

Autor: AP Pacjent ma za sobą wyrok

Przeszczepili mu serce świni, teraz wyszła na jaw jego brutalna przeszłość. "To on!"

2022-01-17 9:32

Po tym, jak świat obiegła informacja o pionierskim zabiegu przeszczepienia choremu mężczyźnie serca świni, do mediów zgłosiła się kobieta, która twierdzi, że pacjent z nowym sercem, to brutalny napastnik, który doprowadził do niepełnosprawności, a potem śmierci jej brata. "Nie jest godny tej szansy" - mówi kobieta. Lekarze kontrują: "Kryminalna przeszłość nie ma nic do rzeczy".

O tej operacji nie przestaje się mówić. W ubiegłym tygodniu w jednym ze szpitali w Baltimore, w czasie siedmiogodzinnej, niezwykle skomplikowanej procedury, po raz pierwszy w historii przeszczepiono człowiekowi serce świni. Biorcą organu jest David Bennett (57 l.), dla którego transplantacja była jedyną i ostatnią szansą na życie, choć tak naprawdę nadal nie wiadomo, jakie są długoterminowe szanse na to, że będzie żył w dobrym zdrowiu. Tymczasem do mediów zgłosiła się niejaka Leslie Shumaker Downey, która rozpoznała w Bennecie napastnika, przez którego jej brat najpierw wylądował na wózku inwalidzkim, a w końcu zmarł. Jak relacjonowała w programie "Today", nadawanym w stacji "BBC", atak miał miejsce w kwietniu 1988 roku, kiedy żona pana Bennetta siedziała na kolanach 22-letniego wówczas Edwarda Shumakera. W akcie zazdrości Bennett wielokrotnie dźgnął Shumakera w plecy. Został uznany winnym napaści i skazany na 10 lat więzienia. Siostrę ofiary poruszyło to, w jaki sposób media kreują teraz Bennetta na pioniera i bohatera. „Mamo, to jest mężczyzna, który dźgnął wujka Eda” - taką wiadomość wysłała kobiecie jej córka. "Potem przeczytałam całą historię o przeszczepie i zdenerwowałam się, ponieważ otrzymał serce, a nie jest go godny” - mówiła Downey.

CZYTAJ TAKŻE: Chirurg podpisywał się na pacjentach w czasie operacji. Nie zgadniesz, w jaki sposób!

Policjanci eskortowali 10-latka na przeszczep serca

Na zarzuty kobiety odpowiedzieli lekarze, którzy przeprowadzili ten nowatorski zabieg. W rozmowie z "The New York Times" kategorycznie podkreślili, że kryminalna przeszłość pacjenta nigdy nie może być przesłanką do tego, by odmówiono mu leczenia. „Prawnym obowiązkiem każdego szpitala lub organizacji opieki zdrowotnej jest zapewnienie opieki ratującej życie każdemu pacjentowi, który do nich trafi, w oparciu o jego potrzeby medyczne. Każdy inny standard opieki stanowiłby niebezpieczny precedens i naruszałby wartości etyczne i moralne, które leżą u podstaw zobowiązania lekarzy”.

CZYTAJ TAKŻE: Wstrząsające wyznanie córki Roseanne Barr. "Matka wywiozła mnie do lasu, bo byłam gruba"

Sonda
Czy zgodziłbyś się na pobranie twoich narządów do przeszczepów w razie śmierci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE