Przeżył katastrofę lotniczą i 13 dni w dżunglii. Zginął w innym samolocie rok później

i

Autor: Facebook

Oszukał los tylko raz

Przeżył katastrofę lotniczą i 13 dni w dżungli. Zginął w innym samolocie rok później

2023-09-08 12:31

Niewiarygodna historia życia i śmierci pewnego brazylijskiego pilota! Mężczyzna w zeszłym roku został cudownie uratowany po tym, jak najpierw przeżył katastrofę lotniczą, a potem przetrwał trzynaście samotnych dni pośrodku amazońskiego buszu, gdzie spadła jego maszyna. Ale Otavio Augusto Munhoza da Silva (+38 l.) ostatecznie nie zdołał oszukać przeznaczenia.

Przeżył katastrofę lotniczą i 13 dni w dżungli. Po roku zginął w innej katastrofie lotniczej!

Czy była mu pisana śmierć w katastrofie lotniczej? A może po prostu samoloty w Brazylii są w fatalnym stanie i prędzej czy później musiało się coś takiego stać? Jedno jest pewne - historia życia i śmierci tego brazylijskiego pilota może zdumiewać. Otavio Augusto Munhoza da Silva (+38 l.) w zeszłym roku został cudownie uratowany po tym, jak najpierw przeżył katastrofę lotniczą, a potem przetrwał trzynaście samotnych dni pośrodku amazońskiego buszu, gdzie 27 września 2022 roku spadła jego maszyna. Odnalazł go przypadkowy spacerowicz po tym, jak władze uznały go za zaginionego i niemal nikt nie miał nadziei na odnalezienie mężczyzny żywego. "Samolot znajdował się w gęstym lesie w pobliżu rzeki Mucajai. Był zniszczony" - podawało wtedy Brazylijskie Centrum Badania i Zapobiegania Wypadkom Lotniczym.

11 miesięcy po cudownym ocaleniu doszło do kolejnego wypadku. Pilot tym razem zginął

Wzruszona matka pilota mówiła wtedy: „Byłam pewna, że przeżyje. Wiedziałam, że wytrzyma, ponieważ nosił torbę z lekarstwami i jedzeniem. Ale modlitwy wspierały mojego syna. Nawet nie wiem, ile osób modliło się za niego. Odczuwam ulgę, jestem bardzo szczęśliwa z powodu tej wiadomości”. Niestety, niemal dokładnie 11 miesięcy po pierwszej katastrofie wydarzyła się druga. 28 sierpnia maszyna pilotowana przez 38-latka zaginęła - znowu nad Amazonią. Niestety, tym razem znaleziono zarówno wrak samolotu, jak i ciało pilota.

Sonda
Czy leciałaś/eś kiedykolwiek samolotem?

Sprawdź swoją wiedzę o Europie. Geografia nie powinna być Ci straszna w tym QUIZie!

Pytanie 1 z 12
Na początek coś prostego. Z jakim krajem NIE GRANICZY Polska?
Chrcynno — katastrofa samolotu. Maszyna wbiła się w hangar
Nasi Partnerzy polecają