Ptaki niosą NOWĄ zarazę! Lecą do Polski z Rosji

2020-10-30 14:00 zw
Setki martwych ptaków w parku! Policja zamknęła teren
Autor: grz3s/PD/pixabay.com Setki martwych ptaków w parku! Policja zamknęła teren

Naukowcy alarmują! Do Polski leca całe stada ptaków zakażonych groźnym wirusem. Gromady chorego ptactwa kierują się nad nasz kraj ze wschodu, z Rosji i Kazachstanu. Niosą wyjątkowo zaraźliwy szczep wirusa ptasiej grupy. Będzie kolejna zaraza?

Polsce zagraża kolejna zaraza! Główny Inspektorat Weterynarii powołując się na Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności ostrzega Polaków przed stadami ptaków zakażonych wyjątkowo groźnym i zaraźliwym wirusem ptasiej grypy. Zakażone ptactwo kieruje się nad nasz kraj ze wschodu, z Rosji i Kazachstanu. Jest coraz bliżej! W Polsce może już niebawem znaleźć się tysiące chorych osobnków.

Wiadomo już, które regiony Polski są najbardziej narażone. Zdaniem badaczy migrujące przez teren naszego kraju ptaki wodne ze wschodu najchętniej wypoczywają na terenach Opolszczyzny i nad brzegami Odry. Inspektorzy nakazują szczególną ostrożność hodowcom drobiu, ale ptasią grypą może zarazić się także człowiek poprzez kontakt z chorym ptakiem, jego odchodami czy piórami.

Kolejny niebezpieczny wirus w Polsce. W lubuskiem wykryto ognisko zarazy. Policjantom przyszło mierzyć się z ptasią grypą.
Najnowsze