Putin bez zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety. Na Kremlu wpadli w szał. To niemoralne i cyniczne

i

Autor: AP, Shutterstock Putin bez zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety. Na Kremlu wpadli w szał. "To niemoralne i cyniczne"

Rosjanie mówią o... moralności!

Putin bez zaproszenia na pogrzeb królowej Elżbiety. Na Kremlu wpadli w szał!

2022-09-16 20:24

W poniedziałek, 19 września, odbędzie się pogrzeb królowej Elżbiety II. Na uroczystości zjedzie do Londynu większość głów państw, w tym m.in. prezydent Andrzej Duda wraz z małżonką. Zaproszenia nie dostali jednak przywódcy Rosji, Białorusi i Birmy - informowała niedawno agencja Reutera. Maria Zacharowa, rzeczniczka rosyjskiego MSZ szaleje ze złości. Mówi o moralności i cynizmie. O co jej chodzi?

Królowa Elżbieta II nie żyje. Pożegna ją nawet milion żałobników

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała przez 70 lat, co uczyniło ją najdłużej panującą władczynią na świecie. W momencie jej śmierci została uruchomiona operacja "London Bridge", czyli skrzętnie zaplanowane działania rozłożone na dziesięć dni, które zakończą się w dniu jej pogrzebu, czyli 19 września. Do Londynu napływają setki tysięcy żałobników - szacuje się, że do poniedziałku może się ich tam pojawić nawet ponad milion. Dla brytyjskich służb będzie to najbardziej wymagające wydarzenie masowe w historii. Królową Elżbietę będą także żegnać światowi przywódcy. 

CZYTAJ TAKŻE: W TAKI sposób król Karol III dowiedział się o nadchodzącej śmierci matki. "Kroki na korytarzu, potem cisza!"

Pogrzeb królowej Elżbiety II. Putina nie będzie nad jej trumną

Do stolicy Wielkiej Brytanii przyjedzie około 500 zagranicznych dygnitarzy, a zaproszenia zostały wysłane do głów państw, z którymi Wielka Brytania utrzymuje stosunki dyplomatyczne. Nie dostali ich natomiast przedstawiciele Rosji, Białorusi i Birmy. Ten fakt rozwścieczył Marię Zacharową, rzeczniczkę rosyjskiego MSZ i jedną z najważniejszych osób w otoczeniu Putina. Kobieta dosłownie wpadła w szał!

CZYTAJ TAKŻE: Szał po śmierci królowej Elżbiety II. TEN alkohol ekspresowo znika z półek. Jak zrobić jej ulubiony drink?

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Rosja wściekła na decyzję Wielkiej Brytanii. Putin chciał pożegnać Elżbietę II?

Jej zdaniem brak zaproszenia na pogrzeb dla Władimira Putina jest "głęboko niemoralny". "Brytyjskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało ambasadę rosyjską w Londynie o swojej decyzji o powstrzymaniu się od zapraszania Rosji, w tym wyższych urzędników ambasady, do udziału w ceremoniach żałobnych po śmierci królowej Elżbiety II. Uważamy, że próba wykorzystania przez Wielką Brytanię narodowej tragedii, która dotknęła serca milionów ludzi na całym świecie w celu wyrównania rachunków z nami w dniach żałoby, jest głęboko niemoralna" - głosi oficjalne oświadczenie Zacharowej cytowane przez agencję TASS.

Pogrzeb królowej Elżbiety II. "Armia brytyjska walczyła z ukraińskimi kolaborantami"

Rzeczniczka powiedziała także, że jej zdaniem decyzja o zablokowaniu Rosjan na pogrzebie Elżbiety II jest "szczególnie cyniczna" ze względu na rolę, jaką odegrała królowa podczas II wojny światowej. "Armia brytyjska walczyła z nazistami i ich ukraińskimi kolaborantami Stepanem Banderą i Romanem Szuchewiczem. A teraz elity brytyjskie są po ich stronie".

CZYTAJ TAKŻE:  Sekrety królowej Elżbiety II. 10 rzeczy, których z pewnością o niej nie wiesz!

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany