Putin chce rozejmu na święta! Jest odpowiedź Ukrainy: To pułapka!

i

Autor: East News Putin chce rozejmu na święta! Jest odpowiedź Ukrainy: "To pułapka!"

Szok!

Putin chce rozejmu na święta! Jest odpowiedź doradcy Zełenskiego. Postawił jeden warunek

2023-01-05 19:47

Szokująca propozycja Władimira Putina! W związku ze zbliżającymi się 7 stycznia prawosławnymi świętami Bożego Narodzenia chce… zawrzeć rozejm z Ukrainą! Zawieszenie broni miałoby trwać przez całe święta. Jednak władze Ukrainy nie mają złudzeń. - To pułapka – twierdzi doradca prezydenta Zełenskiego Mychajło Podolak. I stawia jeden warunek, pod którym rozejm będzie możliwy.

Wojna na Ukrainie. Nieoczekiwana propozycja Kremla. Jest odpowiedź

Nieoczekiwana propozycja rozejmu, którą złożył Kreml zaskoczyła wszystkich. - Zawieszenie broni miałoby obowiązywać od od godz. 12 w dniu 6 stycznia do godz. 24 w dniu 7 stycznia - podała w czwartek (5 stycznia) rosyjska redakcja BBC powołując się na komunikat Kremla cytowany przez media rządowe w Rosji. Na odpowiedź Kijowa nie trzeba było długo czekać. - Rosja na wszelkie sposoby stara się choćby na pewien czas zmniejszyć intensywność walk i intensywność uderzeń na jej ośrodki logistyczne, tak aby zyskać czas na przeprowadzenie dalszej mobilizacji, budowę dużych umocnień na terytoriach okupowanych i na przegrupowanie armii. Nie udało się tego zrobić jakimikolwiek środkami wojskowymi, więc uruchomiono standardowe fortele informacyjne - powiedział tego samego dnia doradca prezydenta Ukrainy. - To pułapka – dodał.

Powiedział też pod jakim warunkiem Ukraińcy zgodzą się na rozejm. - Federacja Rosyjska ma się wycofać z terytoriów okupowanych - tylko wtedy będzie miała "tymczasowy rozejm". Zostawcie obłudę dla siebie napisał Podolak. Wcześniej do rozejmu wzywał zwierzchnik Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej patriarcha Cyryl. Władze Ukrainy nazwały propozycję Cyryla pułapką, wskazując na wsparcie RPC dla inwazji na Ukrainę.

Express Biedrzyckiej - gen. Stanisław KOZIEJ - Z Putinem u władzy ta wojna się nie skończy
Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?
Nasi Partnerzy polecają