Mobilizacja w Rosji

i

Autor: AP Mobilizacja w Rosji

Rosyjski dyktator ma dość?

Putin idzie na całość. Wyda specjalny dekret w sprawie Ukrainy, padła data!

2022-11-28 12:36

Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy nie ma wątpliwości: w Rosji i na okupowanym ukraińskim terytorium trwają przygotowania do przeprowadzenia kolejnej akcji potajemnej mobilizacji do rosyjskiego wojska. Tym razem jednak mobilizacja ma być większa niż ostatnio. Niezależne rosyjskie media mówią o 500, a nawet 700 tysiącach poborowych. Wiadomo, kiedy Putin to ogłosi. padła konkretna data!

Przypuszczenia, że Rosja szykuje się do drugiej mobilizacji coraz bardziej się potwierdzają. W ubiegłym tygodniu mówił o tym między innymi doradca ukraińskiego ministra spraw wewnętrznych, Anton Heraszczenko. "Rosja przygotowuje się do nowej fali mobilizacji w styczniu 2023 r., a plan przewiduje powołanie od 500 tys. do 700 tys. rezerwistów". Niezależne rosyjskie media zdradzają z kolei, że początkowo Putin planował ogłoszenie powszechnej mobilizacji, a nie częściowej, jak to było za pierwszym razem.

Nie ma szans na powszechną mobilizację w Rosji. "Brak pieniędzy i wyposażenia"

"Ten pomysł okazał się jednak nie do zrealizowania w obecnych warunkach ze względu na duże koszty i problemy z wyposażeniem już zmobilizowanych rezerwistów" - pisze portal Wiorstka i cytuje swojego rozmówcę z Rosyjskiej Dumy. "Rozmowy miały miejsce, bo my rozumiemy, wszyscy rozumieją, że problemów z przygotowaniem ludzi nie da się rozwiązać w ciągu paru miesięcy. Jest oczywiste, że obecne mobiki się skończą, potrzeba będzie więcej ludzi, a według naszych szacunków, stanie się to jeszcze przed końcem zimy".

Mobilizacja jeszcze w grudniu. Ilu Rosjan znów ucieknie z kraju?

Tymczasem Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w niedzielę, 27 listopada, że "w Rosji i na okupowanym ukraińskim terytorium trwają przygotowania do przeprowadzenia kolejnej akcji potajemnej mobilizacji do rosyjskiego wojska". Mobilizacja ma się rozpocząć szybciej, niż pierwotnie zakładano, bo nie w styczniu 2023 roku, tylko już w grudniu tego roku. Podobno oficjalny dekret w tej sprawie Władimir Putin podpisze dokładnie 10 grudnia. Wkrótce zacznie się więc z pewnością kolejna fala ucieczek z Rosji. 

Sonda
Czy ogłoszona przez Putina mobilizacja 300 tys. rezerwistów coś zmieni na froncie wojny w Ukrainie?
Maria Piechowska o mobilizacji w Rosji: "W niektórych rejonach można to nazwać czystką etniczną" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Nasi Partnerzy polecają