Putin

i

Autor: AP Putin

Wojna na Ukrainie

Putin kusi żołnierzy... bankiem spermy! "Całkowicie za darmo"

2022-12-29 11:25

Władimir Putin dwoi się i troi, by przekonać Rosjan do udziału w wojnie na Ukrainie. Teraz rosyjskie władze wymyśliły coś naprawdę niecodziennego. Otóż według agencji TASS walczący na froncie żołnierze będą mogli za darmo skorzystać z... zamrażania spermy. Państwo sfinansuje korzystanie przez nich z banku nasienia.

Putin kusi Rosjan bankami spermy! Darmowe zamrażanie nasienia dla żołnierzy jadących na wojnę na Ukrainie

Władimir Putin podjął zaskakującą decyzję związaną z wojną na Ukrainie. Jak pamiętamy, wrześniowa "częściowa mobilizacja" wywołała nietypowe dla Rosji masowe protesty. Mężczyźni nie chcieli jechać na wojnę, rozruchy miały miejsce zwłaszcza w Dagestanie. Protesty jednak stłumiono, a ci, którzy odważyli się sprzeciwiać Kremlowi, zostali ukarani. Ale Putin używa nie tylko kija, ale i marchewki. Jak piszą m.in. CNN i BBC, powołując się na agencję TASS, walczący na froncie żołnierze będą mogli za darmo skorzystać z... zamrażania spermy. Państwo sfinansuje korzystanie przez nich z tak zwanego kriobanku nasienia. Potwierdził to dla TASS szef Rosyjskiego Związku Prawników Igor Trunow.

Dziesiątki tysięcy Rosjan zginęły na wojnie. Masowe prośby o darmowy bank nasienia

Jak dodał, po ogłoszeniu mobilizacji mężczyźni zaczęli pytać o zamrażanie nasienia o wiele częściej. Prawdopodobnie z obawy przed tym, że nie zdążą zostawić po sobie żadnego potomka w razie śmierci na froncie. Według Trunowa rosyjskie państwo "określiło możliwość wsparcia finansowego z budżetu federalnego na bezpłatną konserwację i przechowywanie komórek rozrodczych (plemników) dla obywateli zmobilizowanych do udziału w SVO na lata 2022-2024". Po ogłoszeniu przez Putina "częściowej", a w wielu przypadkach w praktyce powszechnej mobilizacji, z Rosji uciekło ćwierć miliona mężczyzn. W wojnie na Ukrainie według BBC zginęły już dziesiątki tysięcy żołnierzy.

Sonda
Czy znasz kogoś, kto popiera działania Putina?

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. 20 pytań o stolice państw. O tych miastach rzadko słyszysz w wiadomościach

Pytanie 1 z 20
Manama to stolica...
Jędrzej Czerep: "To jest tak naprawdę mechanizm samofinansujący się, Rosja nic do tego nie dokłada" [Raport Złotorowicza]