Władimir Putin

i

Autor: AP Władimir Putin

Wojna na Ukrainie

"Putin niedługo przejdzie na emeryturę". Następca już pewien?

2022-08-19 10:23

Koniec rządów Władimira Putina jest bliski? Nowe informacje w tej sprawie podał ukraiński wywiad. Podobno rosyjski dyktator ma szykować się do emerytury. Wygadał się jeden z najbliższych współpracowników i najbardziej znanych rosyjskich polityków, wskazując jako następcę... samego siebie. Póki co świat obiegły informacje o tym, że Putin weźmie udział w szczycie G20.

Znany polityk się wygadał. Władimir Putin niedługo odejdzie na emeryturę, podano nazwisko następcy rosyjskiego prezydenta

Władimir Putin jest poważnie chory, odda władzę, ucieknie z Rosji... Od wybuchu wojny na Ukrainie mnożą się spekulacje na temat rzekomo rychłego końca rządów Putina. Ile w tym prawdy? Oficjalnie Kreml oczywiście wszystkiemu zaprzecza, niedawno nawet amerykański wywiad ogłosił, że nie ma żadnych oznak choroby Putina i że "wygląda on wręcz zbyt zdrowo". Poinformowano też, ze weźmie udział w szczycie G20 w listopadzie na Bali. Czy to możliwe, by Putin oddał władzę w Rosji? Nowe informacje w tej sprawie podał ukraiński wywiad. Podobno rosyjski dyktator ma szykować się do emerytury. Wygadał się jeden z najbliższych współpracowników i najbardziej znanych rosyjskich polityków, wskazując jako następcę... samego siebie. Kto będzie następcą Putina?

PRZECZYTAJ TAKŻE: NOWE eksplozje na Krymie i seria pożarów w Rosji! Płoną lotnisko i siedziby FSB

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chiny wysyłają wojska do Rosji! Mają wspólne plany z Putinem

Sonda
Ile potrwają jeszcze rządy Putina w Rosji?

Dmitrij Miedwiediew następcą Putina? "Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę, a ja będę jego następcą"

Chodzi o Dmitrija Miedwiediewa, starego i sprawdzonego "zmiennika Putina". Jak podał ukraiński Kanał 24, powołując się na ustalenia ukraińskiego wywiadu, Miedwiediew miał wypowiedzieć ciekawe słowa podczas wizyty w tzw Ługańskiej Republice Ludowej:  "Wkrótce Putin przejdzie na emeryturę, a ja będę jego następcą". Wcześniej Miedwiediew nie był wymieniany w analizach na temat możliwych następów dyktatora. Na "nowego Putina" typowane były za to m.in. takie osoby, jak Nikołaj Patruszew, sekretarz rosyjskiej Rady Bezpieczeństwa lub Aleksander Bortnikow, szef FSB.

Dmitrij Miedwiediew znany jest głównie z bycia swojego rodzaju zmiennikiem Putina. Pełnił funkcję prezydenta Rosji wtedy, gdy zgodnie z rosyjską konstytucją Putin nie mógł już kandydować. Po przerwie, dzięki przejściowym rządom lojalnego Miedwiediewa, rosyjski dyktator powrócił. Dmitrij Miedwiediew był prezydentem Federacji Rosyjskiej w latach 2008-2012, a premierem od 2012 do 2020.

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Ryzyko incydentu nuklearnego". NATO ostrzega. Utworzono sztab kryzysowy

PRZECZYTAJ TAKŻE: Minister obrony Rosji mówi, czy użyje bomby atomowej. Powiedział wprost, czy to się stanie

Katarzyna Pełczyńska-Nałęcz: Putin chorobliwie boi się o życie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE