Vladimir Putin

i

Autor: Russian Defense Ministry Press Service via AP Vladimir Putin

Jest komentarz Kremla

Putin pojawił się na Ukrainie. Miał dla swoich żołnierzy wielkanocny prezent

2023-04-18 8:42

Z okazji prawosławnych świąt wielkanocnych Władimir Putin postanowił pojawić się wśród walczących na Ukrainie rosyjskich żołnierzy. Ścigany przez Międzynarodowy Trybunał Karny prezydent przyleciał do okupowanego obwodu chersońskiego, zagrzewając ich tym samym do dalszej walki. Ponadto Putin miał dla członków grupy "Dniepr" specjalny prezent! Dla niedowiarków, powątpiewającym w tę wizytę, Kreml wydał specjalne oświadczenie.

W opublikowanym przez Kreml oświadczeniu możemy przeczytać, że "Władimir Putin w kwaterze głównej zgrupowania wojsk »Dniepr« w obwodzie chersońskim usłyszał raporty dowódcy Sił Powietrznych, generała pułkownika Michaiła Teplińskiego, dowódcy zgrupowania wojsk Dniepr generała pułkownika Olega Makarewicza i innych dowódców wojskowych". Agencja Ria Novosti przekonuje przy tym, że początkowo prezydent Rosji zażądał przedstawienia raportu z sytuacji o walkach na kierunku chersońskim, a a później również w Zaporożu.  

Agencja TASS przypomina, że to pierwsza wizyta Putina w obwodzie chersońskim. Wcześniej, 19 marca, Putin miał odwiedzić Mariupol (choć spekulowano wówczas, że tak naprawdę był to wówczas sobowtór Putina - zdjęcia w galerii poniżej). Wtedy też był w Rostowie nad Donem, gdzie odbył spotkania z dowódcami armii w sztabie „specjalnej operacji wojskowej”.

W rosyjskich kanałach ukazało się nagranie, na którym widać Putina wysiada ze śmigłowca. Następnie na jego pokładzie miał udać się także do siedziby grupy „Wostok”.

Świąteczny prezent od Putina

Rosyjski prezydent miał przy okazji swej wizyty nawiązać do prawosławnych świąt wielkanocnych i przekazać walczącym żołnierzom prezent, w postaci kopii ikon. Wręczając obraz w kwaterze głównej »Dniepr« miał podkreślić, że ikona należała kiedyś do „jednego z najskuteczniejszych ministrów obrony imperium rosyjskiego”.

Sonda
Czy Polsce i krajom bałtyckim grozi bezpośrednia agresja militarna Putina?
Mateusz Lachowski: Nawet Putin wie, że to już nie pora na klęski
Listen on Spreaker.