Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL METZEL, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Plany Putina. Rosyjski dyktator "zbuduje nowy porządek świata. Nic nie będzie takie samo"

2022-06-22 10:50

Władimir Putin mówi wprost - świat zmieni się całkowicie z powodu wojny na Ukrainie, a dominacja Zachodu zakończy się. Wściekły Putin roztoczył podczas przemówienia wizję nowej rzeczywistości, którą ma przynieść jego "specjalna operacja", jak nazywa wojnę. "Putin mówi, że buduje teraz nowy porządek świata" - komentuje brytyjska prasa.

Rosja chce całkowitej zmiany układu sił na świecie, a wojna na Ukrainie to dopiero początek. Tak wprost stwierdził Władimir Putin w swoim nowym przemówieniu wygłoszonym w Petersburgu. Wściekły dyktator najpierw stwierdził, że zachodnie sankcje nałożone na Rosję z powodu agresji na Ukrainę jego zdaniem wcale nie przynoszą oczekiwanych rezultatów. Potem zaczął roztaczać przed zebranymi wizję nowej rzeczywistości, którą ma przynieść jego "specjalna operacja", jak nadal nazywa wojnę na Ukrainie, zakazując nazywania jej wojną.

Przemówienie Putina. "Zmiany są kluczowe i nieubłagane"

"Putin mówi, że buduje teraz nowy porządek świata" - komentuje brytyjska prasa, a konkretnie "Daily Star". Co dokładnie powiedział Władimir Putin w swoim przemówieniu? "Jest błędem wierzyć w to, że można usiąść i poczekać, aż czas gwałtownych zmian przeminie, a wtedy wszystko wróci do stanu poprzedniego. Nie wróci. Zmiany są kluczowe i nieubłagane" - mówił Władimir Putin. Jak dodał, kraje Zachodu "kurczowo trzymają się cieni przeszłości". Na czym to polega zdaniem Putina?

PRZECZYTAJ TAKŻE: Kto wygra wojnę na Ukrainie? Ujawniono przewidywania USA

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin zalegalizował kradzież na Ukrainie! "Zabrali wszystko, nawet grill"

Sonda
Kiedy skończy się wojna na Ukrainie?

Putin o dominacji Zachodu: "Nic nie trwa wiecznie"

"Na przykład wierzą w to, że dominacja Zachodu w polityce światowej i w ekonomii jest wartością stałą i wieczną. Nic nie trwa wiecznie" - powiedział w tonie groźby Władimir Putin. Tymczasem prezydent Ukrainy ponagla zachodnich przywódców, by jak najszybciej wprowadzili kolejny pakiet sankcji na Rosję, ponieważ rzeczywiście dotychczasowe restrykcje nie są wystarczające do powstrzymania Putina. "We wszystkich negocjacjach z zagranicznymi partnerami stale podkreślam, że siódmy pakiet sankcji przeciwko Rosji jest potrzebny tak szybko jak to możliwe. Rosja musi odczuwać narastający nacisk z powodu wojny i jej agresywnej antyeuropejskiej polityki" - powiedział Wołodymyr Zełenski.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tajny majątek Putina ujawniony! Wiadomo, jak ukrywa swoje pałace

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tego boi się Władimir Putin! Kanclerz Niemiec o planach Rosji

Prof. Agnieszka Legucka: Rosjanie będą eksterminować Ukraińców
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE