Władimir Putin

i

Autor: MIKHAIL METZEL, SPUTNIK, KREMLIN POOL PHOTO VIA AP

Wojna na Ukrainie

Putin zaczyna rozmieszczać siły nuklearne? "Trzeba się przygotować"

2022-09-27 13:13

Władimir Putin nie poprzestanie na groźbach i zacznie kontynuować swoje nuklearne szantaże? Tak uważa były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy gen. Mykoła Małomuż. "Może nawet w pewnym stopniu zacznie rozmieszczać siły nuklearne" - mówi generał i dodaje, że Putin może nawet szykować się do ich użycia. Określił prawdopodobieństwo realizacji takiego czarnego scenariusza.

Władimir Putin użyje broni jądrowej? Generał określa prawdopodobieństwo

"Ci, którzy spróbują interweniować z zewnątrz, spotkają się z najgorszymi konsekwencjami w swojej historii" - tak Władimir Putin groził jeszcze w lutym, kiedy zaczynał pełną inwazję na Ukrainę. Zachód wspierał i dozbrajał Ukrainę, a Rosja nie zrealizowała celów swojej "operacji specjalnej" ani nie zaatakowała Zachodu. Ale czy teraz to się zmieni? Putin 21 września 2022 roku zagroził światu atomem. Jakie jest realne prawdopodobieństwo, że to nie są tylko czcze pogróżki? Na ten temat wypowiedział się dla agencji Unian były szef Służby Wywiadu Zagranicznego Ukrainy gen. Mykoła Małomuż. Jego wypowiedź cytuje "Wirtualna Polska". "Może nawet w pewnym stopniu zacznie rozmieszczać siły nuklearne, ale przyjrzy się reakcjom państw, w szczególności "klubu nuklearnego" (USA, Wielka Brytania, Francja, Chiny, Indie, Pakistan, Korea Północna, Izrael). Jest małe prawdopodobieństwo, że Putin użyje broni jądrowej, ale nie należy tego wykluczyć i trzeba się przygotować" - powiedział generał.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Płoną komisje poborowe! Putin już zamyka kraj! Wielka ucieczka z Rosji

PRZECZYTAJ TAKŻE: 30 września Putin ogłosi coś ważnego. Rosja chce zagarnąć nowe tereny

Sonda
Jakie jest prawdopodobieństwo że Putin użyje broni nuklearnej?

Putin: „Użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji”

"Ci, którzy usiłują szantażować nas bronią atomową powinni wiedzieć, że może się to obrócić na ich niekorzyść. Kierunek wiatru może się zmienić" - mówił Putin w przemówieniu 21 września. Groził dalej: "Chcę wam przypomnieć, że nasz kraj dysponuje rozmaitymi środkami rażenia, a niektóre są bardziej nowoczesne niż te, jakimi dysponuje NATO. Jeśli integralność terytorialna naszego państwa będzie zagrożona, z pewnością użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji i naszych obywateli". Putin odniósł się następnie do wielu spekulacji wokół tego,. czy atomowe groźby Rosji to tylko blef i polityczna gra: "To nie jest blef! Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niepodległość i wolność będą utrzymane, podkreślę to ponownie, za pomocą wszelkim środków, jakimi dysponujemy" - ponowił groźby Putin, wyraźnie odnosząc się do środków militarnych, o których mówił wcześniej. A mówił także o broni jądrowej. Jego zdaniem integralność ta już teraz jest zagrożona. Oskarżył Zachód, ze chce "podzielić i zniszczyć Rosję".

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin zaczął dowodzić wojną sam?!"Odrzucił prośby dowódców"

PRZECZYTAJ TAKŻE: Putin grozi Zachodowi atomem! Co dokładnie powiedział dyktator?

Express Biedrzyckiej - dr hab. Renata MIEŃKOWSKA-NORKIENE: Ekspertka nie ma wątpliwości: Putin nie chce i nie może się wycofać
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE