Remis, porażka i zwycięstwo w rzutach karnych

2013-11-23 3:00

Mecz rozegrany w minioną sobotę był bardzo ważny dla Polonii, ponieważ Shamrock to liderzy, którzy nie przegrali dotąd żadnego spotkania... Zespół Shamrock jest bardzo dobrze zorganizowany i widać było od początku, że ma gniewnych zawodników... My natomiast Akanie, w którym narzuciliśmy tempo i stwarzaliśmy dużo sytuacji do strzelenia bramki.

Między innymi Radosław Kucharski wyszedł na pozycję sam na sam z bramkarzem i mógł dograć piłkę do Cassio Costy, lecz zamiast tego uderzył koło słupka, tym samym tracąc szansę na bramkę. W momencie słabej komunikacji Polonii Shamrock wykorzystał chwilę nieuwagi i strzelił gola, wychodząc na prowadzenie. Wynik wyrównał jednak Radosław Kucharski po dokładnym podaniu Dziewulskiego - wyciągnął bramkarza na prawą stronę i strzelił bramkę. Zmieniwszy na boisku Adama Bajka w 70. minucie, Rafał Czerniawski miał kilka sytuacji, w których mógł wyciągnąć Polonię na prowadzenie, lecz niestety brakowało mu koncentracji i szczęścia. Mimo remisu pokazaliśmy klasę i determinację. Graliśmy mądrze i każdy zawodnik zaprezentował wysoki poziom. (trener Grzegorz Wędzyński)

Shamrock SC - Polonia NY 1:1

Roosevelt Island Octagon Main Field

Bramka: Radosław Kucharski

Skład: Grzegorz Czukiewicz, Damian Janicki, Łukasz Poduszczak, Rafał Stefek, Waldemar Wolski, Łukasz Bieleń, Marcin Kulak, Marcin Dziewulski, Adam Bajek, Radosław Kucharski, Cassio Costa, Rafał Czerniawski (wszedł zamiast Adama Bajka w 70. minucie), Bartek Malinowski (wszedł za kontuzjowanego Rafała Stefka w 43. minucie), Jonathan Leon (wszedł za Marcina Kulaka w 85. minucie).

W meczu rezerw pierwsza połowa to duża przewaga Shamrock nad polonistami. Gospodarze obejmują prowadzenie w 29 minucie meczu. Tak też kończy się pierwsza odsłona. Druga część to wyrównane spotkanie, ale Shamrock podwyższa na 2:0. W 90 minucie Jonathan Leon zmniejsza rozmiary porażki... Mimo przegranej, drużyna rezerw Polonii zajmuje II miejsce w tabeli z 19 punktami. Na I miejscu jest NYPD FC z 20 punktami, a na III CD Iberia - z 19. (trener Waldemar Podbielski)

Shamrock SC Reserve - Polonia NY Reserve 2:1

Bramka: Jonathan Leon

Skład: Łukasz Stankowski, Dawid Braun, Grzegorz Szerszen, Łukasz Legierski, Damian Sidorski, Kevin Beteta, Marcin Marek, James Timothy, Tunc Ucyildiz, Brien Czuj, Marcin Podbielski, Jonathan Leon, Mauricio Aguilera

Przed spotkaniem zespołu Over 40, w przedmeczowych komentarzach padały tylko pytania, kto i ile strzeli bramek oraz jak wysokim wynikiem skończy się to spotkanie... Zarozumialstwo i pewność siebie szybko zgubiły polonistów... Mimo obiecującego początku i stworzenia sobie dwóch dogodnych sytuacji, zapał zostaje ostudzony i drużyna złożona z emigrantów z Haiti nie bez winy naszych obrońców wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Zaskoczeni takim obrotem sprawy nasi oldboye koncentrują się i od tego momentu mecz praktycznie toczy się na połowie przeciwnika. Jeszcze przed przerwą łapiemy kontakt bramkowy po przepięknym golu Bajeka z woleja. Druga połowa to przysłowiowe walenie glową w mur. Nerwy i brak dokładności sprawiają, że nie potrafimy wykończyć akcji. Piłka nożna jest grą błędów i taką pomyłkę popełnia drużyna Baldvin: w zamieszaniu podbramkowym obrońca strzela samobójczą bramkę, doprowadzając do wyłonienia zwycięzcy w rzutach karnych. Tym razem wygrywamy je po pięknych dwóch paradach Tadeusza Sarzyńskiego i dzięki pewnym wykonawcom w osobach Michała Siwca, Grzegorza Bajeka, Jarka Mieleszki i Grzegorza Wędzyńskiego. Gra pozostawia dużo do życzenia, ale chciałbym nadmienić, że żaden zawodnik czy kibic przez cały czas meczu nie zwątpił w nasze zwycięstwo. Byliśmy zdeterminowani i pokazaliśmy, że nawet jak nie idzie drużynie, to wiara pomoże wygrać mecz. (Jarek Mieleszko)

Baldvin - Polonia (2:4) PK 2:2

Skład: Tadeusz Sarzyński, Henryk Chwalka, Jarek Mieleszko, Grzegorz Wędzyński, Krzysztof Sloma, Gustawo Leon, Gregory Bajek, Jacek Zyzański, Zef Gjokaj, Marek Rakowski, Wesley Drelich, Wchodzili: Michał Siwiec, Sławek Dziubek, Darek Stefanowski, Paweł Galanty.

Polonia Over 40 (w półfinale Pucharu Ligi)

Następne mecze:

Czterdziestka: Olimpiacos - Polonia NY (niedziela, 24 listopada, godz. 12 - Con Edison Field).

Polonia NY - Doxa FC (McCarren Park - niedziela, 24 listopada, 10 am).

Polonia NY Reserve - Doxa FC Reserve (McCarren Park - niedziela, 24 listopada, 8 am).

W związku z obchodami swojego półwiecza klub Polonia NY Soccer zaprasza wszystkich do wzięcia udziału w tym największym polonijnym wydarzeniu sportowym roku i prosi o kontakt osoby związane z klubem w ciągu ostatnich 50 lat (także posiadające jakiekolwiek zdjęcia, zapisy wideo i pamiątki związane z klubem). Adres e-mail: [email protected] Numer telefonu: (646) 481-8598.