Rewolucja w rodzinie królewskiej! Tradycyjnej koronacji Karola nie będzie

2022-02-13 9:00
Karol i Camilla
Autor: EAST NEWS Karol i Camilla

Niezwykłe doniesienia brytyjskiej prasy na temat brytyjskiej rodziny królewskiej! Okazuje się, że książę Karol i księżna Camilla zostaną królem i królową Wielkiej Brytanii podczas całkowicie innej ceremonii, niż ta sprzed niemal siedemdziesięciu lat. Tradycyjnej koronacji z wielkim przepychem nie będzie! Jak będzie wyglądała koronacja następców królowej Elżbiety II?

Książę Karol zostanie królem Wielkiej Brytanii, a jego żona księżna Camilla - królową małżonką. "Jest moim szczerym życzeniem, by, kiedy nadejdzie ten czas i Camilla będzie kontynuować swą lojalną służbę, była ona znana jako 'królowa małżonka'" - obwieściła niedawno królowa Elżbieta II. Ta osobista decyzja królowej brytyjskiej była wielkim zaskoczeniem dla poddanych. Wielu z nich marzyło o tym, by to William i Kate zostali królem i królową. Jednak młodsi royalsi będą jeszcze musieli poczekać na swoją kolej. Ale jak się okazuje, to nie jedyne zaskoczenie! "Daily Mail" dotarł do sekretnych planów koronacyjnych. Okazuje się, że książę Karol i księżna Camilla zostaną królem i królową Wielkiej Brytanii podczas całkowicie innej ceremonii, niż ta sprzed niemal siedemdziesięciu lat. Tradycyjnej koronacji z wielkim przepychem nie będzie! Jak będzie wyglądała koronacja następców królowej Elżbiety II?

NIE PRZEGAP: Wielka obietnica księcia Williama! Zrobił TO dla księżnej Kate

NIE PRZEGAP: Tajemniczy zapach wokół domu Meghan Markle i księcia! "Nie do wytrzymania"

Sonda
Czy Camilla powinna otrzymać tytuł królowej?

Camilla zostanie koronowana jednocześnie z Karolem, a oficjalny wygląd insygniów królewskie zostanie zmieniony. Na mundurach policyjnych czy skrzynkach na listy będzie widniała prostsza Korona Tudorów, a nie korona św. Edwarda. Religijny charakter koronacji zostanie zachowany i odbędzie się ona w Opactwie Westministerskim, jednak uroczystości będą znacznie uproszczone i skrócone ze względu na wiek 74-letniego Karola, a także chęć unowocześnienia monarchii brytyjskiej. Liczba gości także się zmniejszy. Do opactwa zostanie zaproszonych zaledwie 2 tysiące osób, podczas gdy na koronację Elżbiety II w 1953 roku wezwano aż 8 tysięcy gości.

NIE PRZEGAP: Wirus Lassa już zabija w Europie! Nie żyje pierwsza ofiara

NIE PRZEGAP: Wojna na Ukrainie. Inwazja zacznie się w środę? [RELACJA]

QUIZ. Księżna Kate czy księżna Meghan? 10 pytań tylko dla ekspertów!

Pytanie 1 z 10
Książę zakochał się w niej, gdy zobaczył ją na wybiegu w prześwitującej sukience. Kate czy Meghan?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE