Rostów nad Donem, FSB, wybuch

i

Autor: Telegram Rostów nad Donem, FSB, wybuch

Jedna osoba nie żyje!

Rosja. Wielki pożar w budynku FSB. Wcześniej było słychać eksplozję! [ZDJĘCIA]

2023-03-16 13:14

Co najmniej jedna osoba nie żyje, a dwie są ranne po wybuchu, do jakiego w czwartek (16 marca) doszło w Rostowie nad Donem na południu Rosji w siedzibie regionalnych służb granicznych Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB) - przekazuje agencja Reutera. Nad miastem unosi się wielki słup dymu, płonie teren o powierzchni niemal tysiąca m kw.

W mediach społecznościowych pojawiają się kolejne zdjęcia i nagrania dokumentujące wybuch i pożar, do jakich w czwartek, 16 marca, doszło w siedzibie FSB (Federalna Służba Bezpieczeństwa) w Rostowie nad Donem (Rosja). Służby ratownicze poinformowały, że najpierw doszło do eksplozji, a potem pożaru, który objął 880 m kw. Na razie wiadomo o jednej ofierze śmiertelnej i dwóch osobach, które zostały ranne.

Wybuch w FSB. Płonie skład amunicji?

Jak przekazuje niezależny rosyjski portal Meduza, odgłosy eksplozji słychać było również podczas pożaru. Kanał Shot twierdzi, że na terenie budynku należącego do regionalnych służb granicznych znajduje się magazyn amunicji. "Nowaja Gazieta. Jewropa" podaje z kolei, że z pobliskich bloków mieszkalnych ewakuowano mieszkańców.

Eksplozja blisko granicy z Ukrainą

Jak przypomina PAP, obwód rostowski graniczy z Ukrainą, z obszarami kontrolowanymi od 2014 roku przez wspieranych przez Rosję separatystów, a obecnie okupowanych przez wojska rosyjskie w wyniku inwazji na Ukrainę. 

Sonda
Czy Rosja przegra wojnę?
Pożar mieszkania w bloku. Pilna akcja strażaków na Mokotowie
Listen on Spreaker.