Rosjanie zbombardowali duże centrum handlowe. 10 osób nie żyje!

i

Autor: TT Dmytro Kuleba Rosjanie zbombardowali duże centrum handlowe. 10 osób nie żyje!

Rosjanie zbombardowali duże centrum handlowe w Krzemieńczuku. 10 osób nie żyje!

2022-06-27 19:55

Kolejne dramatyczne wydarzenia na Ukrainie. Rosjanie tym razem za swój cel obrali centrum handlowe, w którym w chwili ataku mogło być nawet tysiąc osób! Bilans tego ataku jest dramatyczny, a nagrania, które krążą w internecie są naprawdę wstrząsające.

W poniedziałek Rosjanie przeprowadzili atak rakietowy na centrum handlowe w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. Te informacje potwierdził szef władz obwodu połtawskiego Dmytro Łunin. Niestety bilans tego ataku jest dramatyczny. Co najmniej 10 osób zginęło i ponad 40 zostało rannych. Gubernator zaznaczył, że jest to bilans ofiar i rannych według stanu z godz. 19:30 miejscowego czasu. Według wstępnych szacunków w budynku mogło być nawet tysiąc osób.

CZYTAJ: Ławrow o rzezi cywilów na Ukrainie: "Nie wstydzimy się! Rosja jest, jaka jest"

Dowództwo ukraińskich sił powietrznych podało, że w budynek trafiły rakiety Ch-22 wystrzelone z bombowców Tu-22M3. Samoloty wyleciały z lotniska Szajkowka w obwodzie kałuskim w Rosji, a pociski wystrzeliły w obwodzie kurskim.

Na miejscu trwa akcja ratunkowa. Centrum handlowe jednak zostało całkowicie zniszczone.

Do dramatycznego ataku w Krzemieńczuku odniósł się także Dymytro Kuleba. - Rosja jest hańbą dla ludzkości i musi ponieść konsekwencje. Odpowiedzią powinno być więcej ciężkiej broni dla Ukrainy, więcej sankcji na Rosję i więcej firm opuszczających Rosję - napisał na twitterze minister spraw zagranicznych Ukrainy.

Sonda
Czy wróciłabyś/wróciłbyś do kraju, w którym trwa wojna?
Jan Piekło: Wojna w Ukrainie spowszedniała
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE