Charków

i

Autor: PAP Charków

Rosjanie znów atakują Charków! Zginęli niewinni cywile. ZDJĘCIA

2022-08-18 13:30

Kolejne barbarzyńskie ataki rosyjskich wojsk na cywilów! W środę wieczorem oraz w czwartek nad ranem rakiety spadły m.in. na Charków. Zginęło około 13 osób, 21 jest rannych. „Podły i cyniczny” – tak prezydent Wołodymyr Zełenski określił rosyjski atak.

Wojska rosyjskie zaatakowały cele cywilne w Charkowie i Krasnohradzie. Zginęli niewinni cywile

„Podły i cyniczny” – tak prezydent Wołodymyr Zełenski określił rosyjski atak na Charków. Wczoraj nad ranem i w środę wieczorem rakiety Putina spadły na blok mieszkalny, wcześniej Rosjanie atakowali internat dla niedosłyszących. W internacie zginęło 7 osób, w tym dziecko. W czwartkowych atakach zginęło sześć osób, głównie pod gruzami budynku mieszkalnego, który został zamieniony w rumowisko. W sumie ofiar jest więc 13. Rannych jest co najmniej 21 mieszkańców Charkowa oraz pobliskiego Krasnohradu. To drugie miasto było dotychczas względnie bezpieczne,od wybuchu wojny na Ukrainie Rosjanie nie atakowali tam aż do teraz celów cywilnych. „Nie ma dla tego usprawiedliwienia, ten atak pokazuje bezsilność wroga” – dodał prezydent Ukrainy w przemówieniu.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Chiny wysyłają wojska do Rosji! Mają wspólne plany z Putinem

PRZECZYTAJ TAKŻE: "Ryzyko incydentu nuklearnego". NATO ostrzega. Utworzono sztab kryzysowy

Sonda
Czy na terenie całej UE powinno zostać wstrzymane wydawanie wiz Rosjanom?
Rosjanie uciekają z Krymu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE