Rosyjscy żołnierze zgwałcili prokremlowską dziennikarkę

i

Autor: AP, NTV Rosyjscy żołnierze zgwałcili prokremlowską dziennikarkę

koszmar propagandystyki

Rosyjska dziennikarka pojechała na Ukrainę. Żołnierze Putina zbiorowo ją zgwałcili!

2023-01-31 13:58

O tym, jak rosyjscy żołnierze walczący w Ukrainie potrafią się bestialsko zachowywać, słyszymy od samego początku haniebnej napaści. Słyszymy w przeciwieństwie do Rosjan, którym tamtejsze media przedstawiają zupełnie inny obraz wojny. Okazuje się jednak, że żołnierze Putina nie mają litości nawet dla swoich! Rosyjska dziennikarka, która pojechała do Melitopola nakręcić propagandowy materiał o "wyzwoleniu" tego miasta, miała tam zostać napadnięta i brutalnie zgwałcona przez grupę żołnierzy ze swojego kraju!

W mediach społecznościowych pojawił się skan pisma wiceszefa rosyjskiej stacji propagandowej NTV, który opisuje, że dwa tygodnie temu dziennikarka została zgwałcona przez żołnierzy w ukraińskim mieście kontrolowanym przez Rosjan. Olga Zenkowa została napadnięta przez grupę kadyrowców, którzy zachowywali się jak dzikie zwierzęta! Razem z nią ucierpiał jej operator kamery Artiom Epifanov, który został dotkliwie pobity.

Do napaści miało dojść 17 stycznia, gdy pracownicy telewizji przebywali w hotelu i jedli śniadanie. Podeszło do nich wówczas kilku mężczyzn, którzy byli ubrani w stroje kamuflażowe i przedstawili się jako „bojownicy z batalionu Achmat”. Sugeruje to, że byli to członkowie oddziału terrorystów, podległego rozkazom szefa Republiki Czeczeńskiej Ramzana Kadyrowa.

Dotychczas osoby, które miały zostać pokrzywdzone w wyniku zdarzenia, nie zabrały oficjalnie głosu w sprawie.

Rosyjskie władze zakazały rozpowszechniania doniesień o incydencie, jednak wyciekł dokument, w którym redakcja domaga się śledztwa, wykrycia sprawców i ukarania ich. W piśmie, datowanym na 21 stycznia, czytamy, że o ataku zostało powiadomione dowództwo sił rosyjskich i służb porządkowych w Melitopolu. Odmówiono jednak wszczęcia śledztwa w tej sprawie. Na pismo opisujące zdarzenie nie odpowiedział również wyznaczony przez Rosjan gubernator Zaporoża.

Jednocześnie, jak wynika z medialnych spekulacji, stacja nie planuje obecnie publikowania żadnych treści dotyczących omawianego zdarzenia, aby nie przyczyniać się do „dyskredytowania armii”, a co za tym idzie, kreowania jej negatywnego wizerunku.

Sonda
Czy wojna na Ukrainie zagraża również Polsce?
Express Biedrzyckiej - gen. Tomasz DREWNIAK

Dlaczego dostawy nowoczesnych czołgów dla Ukrainy są aż tak ważne?

Posłuchaj rozmowy Jana Złotorowicza z ekspertką ds. bezpieczeństwa.

Listen on Spreaker.
Nasi Partnerzy polecają