Sandy Hook. Rozpowszechniał teorie spiskowe o zabójstwach dzieci, zapłaci cztery miliony dolarów

i

Autor: AP; AFP/EAST NEWS Sandy Hook. Rozpowszechniał teorie spiskowe o zabójstwach dzieci, zapłaci cztery miliony dolarów

Wyrok w sprawie radiowca

Rozpowszechniał teorie spiskowe, zapłaci cztery miliony dolarów. Wyrok dla radiowca

2022-08-05 11:40

Pewien radiowiec ze Stanów Zjednoczonych uroił sobie, że jedna z krwawych szkolnych strzelanin, do której doszło w USA... nigdy się nie wydarzyła, a medialne doniesienia o niej to spisek. Rodzice jednej z ofiar pozwali Alexa Jonesa na 150 milionów dolarów. Wygrali, chociaż radiowiec spiskowiec musi zapłacić dużo mniej. Tymczasem jego absurdalna teoria zaczęła żyć własnym życiem.

Alex Jones mówił, że szkolna strzelanina w Sandy Hook to mistyfikacja. Rodzice jednej z ofiar podali go do sądu i wygrali miliony

Rozpowszechnianie w internecie teorii spiskowych może mieć swój finał w sądzie i skończyć się wypłatą gigantycznego odszkodowania za zniesławienie. Udowodnił to przypadek niejakiego Alexa Jonesa ze Stanów Zjednoczonych. Mężczyzna prowadził program radiowy oraz platformę internetową InfoWars. Z jakichś względów zafascynował się jedną z krwawych szkolnych strzelanin, do której doszło w USA - masakrą w szkole podstawowej Sandy Hook, do której doszło w 2012 roku. Szalony 20-latek Adam Lanza w Newtown w Connecticut zastrzelił wtedy najpierw własną matkę, a potem poszedł do pobliskiej szkoły i wymordował 25 osób, 20 dzieci w wieku 6-7 lat i nauczycielki. Następnie odebrał sobie życie. Alex Jones uznał, że ta strzelanina... nigdy się nie wydarzyła, a medialne doniesienia o niej to spisek mający na celu zniszczenie przemysłu zbrojeniowego w Teksasie i w całej Ameryce. Dlaczego? Prawdopodobnie dlatego, że absolutnie wszystko w świecie Alexa Jonesa jest jednym wielkim spiskiem. Na przykład huragany w USA wywołuje jego zdaniem rząd, a Hillary Clinton zamieszana jest w handel ludźmi na tyłach pizzerii. Oczywiście radiowiec nie robił tego za darmo. Przy okazji handlował suplementami diety czy akcesoriami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Rodziła trojaczki przez cztery lata! Dzieci mają od miesiąca do 4 lat

PRZECZYTAJ TAKŻE: Trzynaście osób spłonęło w klubie nocnym! Przerażające wideo trafiło do sieci

Sonda
Czy znasz kogoś, kto wierzy w teorie spiskowe?

Neil Heslin i Scarlett Lewis przeznaczą odszkodowanie od zwolennica teorii spiskowych na cele charytatywne

Jak się okazało, dziwaczne teorie Alexa Jonesa znalazły licznych fanów. A to miało koszmarne konsekwencje dla rodzin ofiar strzelaniny w szkole Sandy Hook. Rodzice zabitego ucznia, 6-letniego Jesse Lewisa, Neil Heslin i Scarlett Lewis, postanowili nie puścić tego płazem szalonemu radiowcowi i podali go do sądu. Opowiadali, jak zwolennicy jego teorii strzelali pod ich domem, grozili im przez telefon i zaczepiali na ulicy. Rodzice 6-latka byli atakowani, bo Alex Jones utrzymywał, że podobnie jak inni krewni ofiar są aktorami, którzy dostali zapłatę za mistyfikację... Sąd uznał winę Jonesa. Chociaż Heslin i Lewis domagali się 150 milionów dolarów odszkodowania, radiowiec zapłaci im cztery. Rodzice 6-latka chcą przeznaczyć pieniądze na cele charytatywne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Tak dziś wygląda 89-letnia Joan Collins! Pokazała się w bikini, mąż z gołą klatą

PRZECZYTAJ TAKŻE: Szokujące informacje o byłej żonie Putina! "Gdzie zniknęła Ludmiła Putin?"

QUIZ. Sobotnia ortografia. "Rz", "ż" czy "sz"? Dasz radę uniknąć pułapek językowych?

Pytanie 1 z 10
Która zapis jest prawidłowy?
Poradnik Adama Federa "Będzie Dobrze". Światowe teorie spiskowe
Nasi Partnerzy polecają