Zakazali jej karmić piersią

i

Autor: Shutterstock; Twitter/Daily Mail Online Zakazali jej karmić piersią

Kontrowersyjny wyrok

Sąd zakazał jej karmić dziecko piersią! Zaskakujące uzasadnienie

2023-02-10 22:03

Ten spór rodziców o dziecko podzielił internautów! A co Ty o tym myślisz? Arleta Ramirez ze stanu Wirginia nie może karmić 6-miesięcznej córki piersią, ponieważ takie jest postanowienie sądu. Wcześniej kobieta rozstała się z mężem i ojcem dziewczynki. Karmienie stało się przedmiotem sądowej i medialnej batalii...

Rodzice niemowlęcia pokłócili się o karmienie piersią. Sprawa trafiła do sądu, wyrok może zaskoczyć

Czy sąd dobrze zrobił? Na temat postanowienia sądu w hrabstwie Prince William w stanie Wirginia toczy się już wielka debata medialna, a internauci napisali już o tym setki komentarzy w mediach społecznościowych. O co chodzi? Pół roku temu przyszła na świat córka Arlety Ramirez i Mike'a Ridgwaya. Rodzice dziecka jednak szybko się rozstali. Nie potrafili się dogadać w kwestii podziału opieki i wizyt ojca u niemowlęcia, które zostało przy matce. Jak przekonuje ojciec i jego prawnicy, matka zaczęła wykorzystywać do walki z byłym partnerem... argument związany z karmieniem piersią. Mężczyzna twierdzi, że kobieta utrudnia mu kontakty z dzieckiem pod pretekstem konieczności naturalnego karmienia, zaś on zgadza się oczywiście na karmienie piersią, ale chce dostawać od eks żony pokarm w butelce, tak by sam mógł podawać go córce.

Sąd postanowił, że koniec z karmieniem piersią. Matka zapowiada dalszą walkę

Sprawa ostatecznie trafiła do sądu, a ten orzekł, że kobieta musi przestać karmić swoje dziecko piersią, tak by ojciec mógł swobodnie się z nim widywać. Mężczyźnie przyznano cztery dni wizyt w tygodniu, a także część nocnej opieki nad niemowlęciem. Tymczasem matka nie chce się z tym wszystkim pogodzić i opowiada o niecodziennym postanowieniu sądu w "Washington Post". Przekonuje, że chodzi jej tylko o dobro dziecka, a pokarm prosto z piersi jest dla niego najzdrowszy. Na wiosnę szykuje wznowienie sądowej batalii przy pomocy ekspertów, którzy mają pomóc jej przeforsować zgodę na powrót do karmienia piersią.

Sonda
Czy karmisz dziecko piersią?

Czy wiesz, jak opiekować się niemowlakiem?

Pytanie 1 z 10
Jak często trzeba karmić niemowlę?
Zdjęcie
Kamila Kamińska o swoim macierzyństwie: Karmienie piersią to dar
Nasi Partnerzy polecają