Skandaliczne wypieki! Cukiernia szokuje przed świętami i... ma problemy! [ZDJĘCIA]

2021-12-08 22:34
Sevilla cukiernia
Autor: SHUTTERSTOCK Sevilla cukiernia

Reklama dźwignią handlu, a ta cukiernia doskonale wie, jak z dźwigni korzystać. Na wystawie cukierni w hiszpańskiej Sewilli pojawiły się wypieki do złudzenia przypominające scenę z bożonarodzeniowego żłóbka. Gofry są w kształcie... narządów płciowych. Pozew złożyła Hiszpańska Fundacja Chrześcijańskich Prawników i prawicowa partia Vox.

Hiszpania: Cukiernia wystawia żłobek z narządów płciowych. Wypieki szokują

Hiszpańska cukiernia z Sewilli (Andaluzja) szokuje.... w swoim konsekwentnym stylu. Dwa tamtejsze sądy wszczęły dochodzenie przeciwko właścicielom lokalu, bo na ich witrynie i w mediach społecznościowych pojawiły się wypieki do złudzenia przypominające scenę z bożonarodzeniowego żłóbka. W roli głównej obsadzono gofry w kształcie narządów płciowych. Pierwszy pozew przeciwko obrazoburczym słodkościom i ich autorom złożyła Hiszpańska Fundacja Chrześcijańskich Prawników (FEAC), wskazując w dokumencie, że dekoracja jest "jawnym naśmiewaniem się” ze Świętej Rodziny.

Dalej, w skardze, organizacja prawników zaznaczyła, że lokal wykonał trzy postacie do bożonarodzeniowego żłóbka w kształcie narządów płciowych, “aby zakpić sobie z chrześcijan”. - Gdyby podobny żart przygotowano wobec innej wspólnoty religijnej z pewnością wielu przedstawicieli życia publicznego by protestowało. Skoro jednak kpina uderza w chrześcijan, to wydaje się, że jest ona dozwolona - stwierdziła cytowana przez PAP szefowa FEAC Polonia Castellanos.

Drugi pozew wpłynął do innego sądu, a autorem jest prawicowa partia Vox. Dotyczy domniemanego naruszenia przepisów o ochronie uczuć religijnych.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE