Królowa Elżbieta

i

Autor: EASTNEWS

Księga kondolencyjna

Śmierć Elżbiety II. Księga kondolencyjna na stronie internetowej rodziny królewskiej

2022-09-09 6:22

Królowa Elżbieta II nie żyje. Monarchini zmarła w wieku 96 lat w swojej rezydencji w Balmoral w Szkocji. Na stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej otwarto w nocy z czwartku na piątek (8.09.2022/9.09.2022) wirtualną księgę kondolencyjną po śmierci królowej Elżbiety II, do której można się wpisywać poprzez formularz online.

96-letnia Elżbieta II była najdłużej panującą monarchinią w historii

Nie żyje Elżbieta II. Królowa zmarła w czwartek (8.08.2022). Najpierw Pałac Buckingham poinformował, że stan królowej się pogorszył, wieczorem przekazano smutną informację o śmierci Elżbiety II. Monarchini zmarła w zamku Balmoral w Szkocji w wieku 96 lat. Na brytyjskim tronie zasiadała ponad 70 lat. Panowała od 1952 roku. W chwili jej śmierci tron objął jej najstarszy syn, książę Karol, obecnie król Karol III.

Księga kondolencyjna po śmierci Elżbiety II

Na stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej w nocy z czwartku na piątek (8.09.2022/9.09.2022) otwarta została wirtualna księga kondolencyjna, do której można się wpisywać poprzez formularz online. Jak przekazano, wybrane wiadomości zostaną później przekazane członkom rodziny królewskiej, a niektóre z nich mogą być przechowywane w Archiwum Królewskim dla potomności. Wirtualne kondolencje możesz złożyć na stronie brytyjskiej rodziny królewskiej: royal.uk.

Elżbieta II. 70 lat panowania

Elżbieta II panowała od 1952 roku, tron objęła w wieku zaledwie 26 lat po śmierci ojca króla Jerzego VI. Była najdłużej panującą głową państwa na świecie. Oprócz Wielkiej Brytanii, była głową państw: Antigui i Barbudy, Australii, Bahamów, Belize, Grenady, Kanady, Jamajki, Nowej Zelandii, Papui-Nowej Gwinei, Saint Kitts i Nevis, Saint Lucia, Saint Vincent i Grenadyn, Tuvalu i Wysp Salomona.

Sonda
Czy zasmuciła Cię wiadomość o śmierci Elżbiety II?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany