Spędził w więzieniu 37 lat za zabójstwo. Okazało się, że był NIEWINNY

2015-01-26 12:19 J.M

Amerykanin Joseph Sledge prawie po 40 latach spędzonych za kratkami, w końcu wyszedł na wolność. Okazało się, że został niewinnie skazany za morderstwo dwóch kobiet.

33-letni Joseph Sledge trafił do więzienia w Karolinie Północnej w 1976 roku. Został skazany na dożywocie za zasztyletowanie matki i córki. Kiedy już był pogodzony, że spędzi za kratkami resztę życia, stał się cud. Dzięki komisji sądowej, sprawa Amerykanina została ponownie prześwietlona. Nowe techniki kryminalistyczne pozwoliły na dokładne zbadanie DNA. Okazało się, że Joseph jest niewinny - czytamy w nasygnale.pl.

Amerykanin niesłusznie spędził 37 lat w więzieniu. Przez większość swojego życia oglądał świat zza krat. Dziś jako 70-letni mężczyzna wyszedł na wolność. - Dziękuję Bogu, że żyję - powiedział tuż po opuszczeniu murów więzienia. Za niesłusznie spędzony czas za kratami przysługuje mu odszkodowanie. Władze będą musiały wypłacić mu 750 tys. dolarów. Jednak nie ma żadnej kwoty, która zwróci Amerykaninowi prawie 40 lat życia.

Zobacz: Mariupol. Piekło na Ukrainie! Separatyści zabijają nawet DZIECI

ZAPISZ SIĘ: Codziennie wiadomości Super Expressu na e-mail

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze