Spotkanie z dr Karolem Sacewiczem. Polskie Państwo Podziemne a komuniści

2014-09-13 21:03

Instytut Józefa Piłsudskiego w Ameryce zaprasza we wtorek 23 września o godz. 19 na spotkanie z dr Karolem Sacewiczem, który wystąpi z wykładem pt.: Polskie Państwo Podziemne wobec komunistów „polskich” w latach II wojny światowej.

Podczas wykładu pokazane zostaną zdjęcia oraz slajdy z wycinkami z prasy konspiracyjnej, obrazujące stosunek różnych środowisk politycznych polskiego podziemia niepodległościowego do komunistów.

Dr Karol Sacewicz jest historykiem, doktorem nauk humanistycznych, adiunktem w Instytucie Historii i Stosunków Międzynarodowych Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego w Olsztynie. Specjalizuje się w historii najnowszej Polski ze szczególnym uwzględnieniem problematyki komunizmu i antykomunizmu w Polsce w latach 1918-1945. Jest on autorem wielu artykułów i książek.

Siedziba Instytutu znajduje się przy 180 Second Ave (pomiędzy ulicami 11 i 12). Więcej informacji pod numerem telefonu 212-505-9077, e-mail office@pilsudski.org.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE