Bomba, eksplozja, zamach, wybuch

i

Autor: Hans-Peter Scholz

Syberia płonie. Eksplozje w składzie amunicji. Wprowadzono stan wyjątkowy [WIDEO]

2019-08-06 12:00

W ostatnich dniach duże pożary opanowały tereny tajgi na rosyjskiej Syberii. Jakby tego było mało, w poniedziałek doszło tam do eksplozji i pożaru w składzie amunicji w rejonie aczyńskim w Kraju Krasnojarskim. W jego wyniku zostało poszkodowanych co najmniej osiem osób, w tym czterech wojskowych i dziecko. Z okolicznych terenów ewakuowano już 11 tysięcy osób i wprowadzono tam stan wyjątkowy.

Rosyjska agencja TASS poinformowała, że eksplozje nastąpiły w wyniku pożaru na terytorium jednego ze składów Centralnego Okręgu Wojskowego. Pożar wybuchł w składzie nabojów prochowych. W magazynie objętym pożarem znajduje się ok. 25 tys. jednostek amunicji. Jak dodano, powołując się na anonimowe źródła, w wyniku wybuchów odłamki amunicji przelatują nawet 15 km.

Dodano przy tym, że zarządzono ewakuację ludzi przebywających w promieniu 20 km od pożaru. Ewakuacja ma łącznie objąć kilkanaście tysięcy ludzi.

Wiadomo również, że ewakuowano już pięć miejscowości, w których łącznie mieszka około 13 tysięcy osób, a także obóz dla dzieci oraz sanatorium. Ewakuacja była prowadzona przez całą noc. Mer miasta Aczyńsk, Ilaj Achmietow, zapowiedział, że wszyscy mieszkańcy muszą być przygotowani na konieczność ewakuacji, ponieważ sprawy "nie wyglądają dobrze".

Świadkowie relacjonowlai, że duża część mieszkańców istotnie zdecydowała się wyjechać. Na trasie w stronę Krasnojarska - głównego miasta regionu - tworzyły się korki, a na stacjach benzynowych brakowało paliwa.

Nasi Partnerzy polecają