Szczepionka na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna?

i

Autor: East News Szczepionka na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna?

Szczepionka na koronawirusa. Kiedy będzie dostępna?

2020-03-22 13:50

Pandemia koronawirusa zbiera śmiertelne żniwo na całym świecie. Nic więc dziwnego, że nad szczepionką, która pozwoli uchronić się przed zakażeniem, pracują sztaby naukowców. Przeprowadzane są już pierwsze testy. Kiedy możemy spodziewać się wprowadzenia jej na rynek?

Naukowcy na całym świecie pracują nad szczepionką, która pozwoli uchronić się przed koronawirusem. Pierwsze testy kliniczne rozpoczęli już badacze z Kaiser Permanente w Seattle. Eksperymentalną dawkę otrzymała 43-letnia Jennifer Haller. Testami objęto także kilku innych ochotników. Nie oznacza to jednak, że szczepionka szybko trafi do powszechnego użytku. 

- Szczepionka przeciwko koronawirusowi SARS-CoV-2, której testy prowadzone są w USA na kilku ochotnikach, będzie dostępna do użycia najwcześniej w połowie 2021 roku – poinformowało BBC News.

Dlaczego szczepionka przeciwko koronawirusowi pojawi się dopiero w 2021 roku?

Aby szczepionka przeciwko koronawirusowi trafiła na rynek, niezbędna jest fachowa ocena jej działania i potwierdzenie, iż jest bezpieczna dla ludzi. Badania potrwają od trzech do nawet sześciu miesięcy. Zakładając, że wszystko pójdzie po myśli naukowców, to trafi ona na rynek dopiero w połowie 2021 roku. 

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE