Interpol interweniuje ws. koronawirusa!

i

Autor: rottonara/Pixabay/Zdjęcie poglądowe Interpol interweniuje ws. koronawirusa!

Koronawirus: Dramatyczny apel włoskich lekarzy: Tak samo będzie u was, jeśli...

2020-03-22 7:39

Włochy od kilku tygodni walczą z pandemią koronawirusa. Sytuacja jest tragiczna i nie brakuje głosów, że system zdrowia w Lombardii może wkrótce ulec załamaniu. Lekarze apelują, by nie powielać błędów ich rodaków i za wszelką cenę zatrzymać falę zakażeń.

Pandemia koronawirusa sieje spustoszenie we Włoszech. Walkę z chorobą przegrało już ponad 4 tysiące osób, a zakażonych jest ponad 54 tysiące. System ochrony zdrowia w Lombardii, czyli regionie gdzie występuje najwięcej przypadków, staje się niewydolny i może się wkrótce załamać. Gubernator Attilio Fontana zwrócił się do rządu z prośbą o drastyczne zaostrzenie środków bezpieczeństwa. O wsparcie apelują również lekarze, którzy zgodnie przyznają, że w regionie przez koronawirusa może wkrótce zabraknąć miejsc na oddziałach intensywnej terapii. W rozmowie z dziennikarzami Sky News lekarze przyznali, że są przemęczeni i pracują ponad siły.

- Nie potrafię powiedzieć jak się teraz czuję. To jest wojna, to jest katastrofa. Jest bardzo niebezpieczne. Mamy tu katastrofę, tsunami. Pracujemy 12 godzin dziennie. Idziemy na kilka godzin do domu i wracamy do pracy, bo jesteśmy tu dla pacjentów - powiedziała dziennikarzom Sky News dr Leonor Tamayo

Dr Emauela Catenacci, wykształcenia neurochirurg, poprosiła dziennikarzy o przekazanie ważnego apelu do świata. - Zatrzymajcie się - izolujcie ludzi, zaprzestańcie wszelkich kontaktów, bo inaczej sytuacja będzie jak tsunami, które przybiera na sile i w końcu eksploduje. Nie myślcie, że to się dzieje tylko tutaj i nie wydarzy się nigdzie indziej. Tak samo będzie u was, jeśli nie zrobicie nic, by zatrzymać epidemię - przyznała Catenacci.

W Lombardii wciąż pracują fabryki

Lokalne władze zwróciły się do rządy, by ten kazał natychmiast zamknąć działające fabryki. Prosiły także o wsparcie wojska, które miałoby pomóc policji w egzekwowaniu zakazu opuszczania mieszkań czy naruszania kwarantanny.

Walka z koronawirusem. Służby postawione w stan najwyższej gotowości [KRONIKA KRYMINALNA]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE