Wirginia. Sześciolatek postrzelił nauczycielkę w USA. Skąd dziecko miało broń?

i

Autor: ZDJĘCIE ILUSTRACYJNE, FOT. SHUTTERTOCK Wirginia. Sześciolatek postrzelił nauczycielkę w USA. Skąd dziecko miało broń?

DZIECKO TRAFIŁO DO ARESZTU

Strzelanina w szkole podstawowej w USA. Sprawcą okazał się 6-letni uczeń!

2023-01-07 7:46

6-letni chłopiec postrzelił w piątek (6 stycznia) z pistoletu podczas przerwy w zajęciach nauczycielkę szkoły podstawowej Richneck, w Newport News, w stanie Wirginia. 30-latka odniosła obrażenia zagrażające życiu. Została przetransportowana do szpitala. Chłopak został osadzony w policyjnym areszcie. Szef policji w Newport News chce uzyskać jak najlepszą pomoc dla tego młodego człowieka.

Wirginia, USA. Sześciolatek postrzelił nauczycielkę podczas przerwy. Dlaczego to zrobił?

Jak podał Reuters, nie wyjaśniono dotąd, w jaki sposób 6-latek zdobył broń palną i skąd wiedział, jak się nią posługiwać. Pierwszoklasistę zatrzymała policja. Żaden z innych uczniów nie został ranny. AP wyjaśniła, że stan zdrowia 30-letniej nauczycielki późnym południem nieco się polepszył.

Nie mieliśmy takiej sytuacji, że ktoś chodził po szkole, strzelając. Strzał z pistoletu padł w jednym konkretnym miejscu – tłumaczył podczas konferencji prasowej szef policji w Newport News, Steve Drew.

Jak uważa, strzelanina nie była przypadkowa i sześciolatek mógł to wcześniej planować.

On jest w tej chwili w areszcie policyjnym. Pracujemy z naszymi partnerami nad tym jak najlepiej rozwiązać tę sytuację. Jesteśmy w kontakcie z prokuratorem i kilkoma innymi instytucjami, aby uzyskać jak najlepszą pomoc dla tego młodego człowieka – dodaje policjant.

To mroczny dzień dla Newport News. Będziemy z tego czerpać nauczkę i staniemy się silniejsi – skomentował strzelaninę burmistrz miasta, Phillip Jones. Jak wspominał, incydent zranił jego serce.

Newport News to miasto w południowo-wschodniej Wirginii liczące około 185 tys. mieszkańców. Richneck ma ok. 550 wychowanków od przedszkola do piątej klasy. Przedstawiciele władz szkolnych odwołali już poniedziałkowe zajęcia.

Sonda
Czy USA nadal powinno utrzymywać prawo do powszechnego posiadania z broni?