SZOK! Atak z bronią na radnego w centrum stolicy. Nie żyje jego 3-letni synek

2019-12-02 13:05 PMar
Napad na radnego w centrum Kijowa
Autor: Pixabay.com 3-letni syn ukraińskiego radnego nie żyje

Sceny jak z meksykańskich ulic rozegrały się właśnie za naszą wschodnią granicą. Jak poinformowała ukraińska policja, w niedzielne popołudnie w centrum Kijowa nieznany sprawca otworzył ogień do samochodu, którym przemieszczał się tamtejszy radny. O ile jemu udało się ujść z życiem, to w wyniku postrzału zginął jego 3-letni syn. Trwają poszukiwania mordercy.

Niezidentyfikowany do tej pory człowiek strzelił w przednią szybę samochodu, którym kierował Wiaczesław Sobolew, biznesmen i kijowski radny z ugrupowania byłego prezydenta, Bloku Petra Poroszenki. Jest on biznesmenem z Doniecka, miasta zajętego przez prorosyjskich rebeliantów.

Do zdarzenia doszło w centrum Kijowa, niedaleko restauracji, która należy do Sobolewa. Strzelec najprawdopodobniej chciał zabić kierującego pojazdem, jednak w niego po prostu nie trafił. Kula dosięgła natomiast jego 3-letniego synka. Jak poinformował ukraiński resort spraw wewnętrznych na swoim profilu w mediach społecznościowych: - W wyniku rany postrzałowej dziecko zmarło w karetce pogotowia w drodze do szpitala.

Telewizja Hromadske dotarła do świadków zdarzenia. Opowiadali oni, że zamachowiec był jeden, podbiegł do samochodu radnego, strzelił w przednią szybę, kiedy auto ruszało na zielonym świetle, po czym oddalił się lexusem, który w tym momencie podjechał. Trwają jego poszukiwania

Najnowsze