Szok! Szczyt klimatyczny bez królowej Elżbiety. Z jej zdrowiem jest aż tak źle?

2021-10-27 12:11
Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym. Jej stan zdrowia jest poważny?
Autor: AP Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym. Jej stan zdrowia jest poważny?

Dramatyczna decyzja brytyjskiej monarchini. Ze względu na stan zdrowia 95-letnia Elżbieta II nie weźmie udziału w zaplanowanym na początek listopada szczycie klimatycznym Cop26. Królowa podjęła tę decyzję z żalem i na prośbę lekarzy. W ubiegłym tygodniu trafiła do szpitala, musiała też na jakiś czas zrezygnować z obowiązków. Czy królowa Elżbieta jest poważnie chora?

O decyzji królowej poinformował niedawno Pałac Buckingham. Szczyt klimatyczny Cop26 zacznie się 1 listopada w Glasgow. Królowa miała na nim wygłosić przemówienie - już wiadomo, że tego nie zrobi, a przynajmniej nie osobiście. Jak donosi "Daily Mail", lekarze nalegali, by monarchini zrezygnowała z podróży do Szkocji. Podobno ta decyzja to "rozsądny środek ostrożności". Rzecznik pałacu poinformował, że zgodnie z zaleceniem, królowa ma głównie odpoczywać, w związku z tym będzie wykonywać jedynie lekkie obowiązki w Windsorze. Pojawiają się jednak spekulacje dotyczące stanu zdrowia 95-letniej królowej: w ubiegłym tygodniu królowa najpierw odwołała wizytę w Irlandii Północnej, a potem okazało się, że została przyjęta do londyńskiego szpitala króla Edwarda VII na "wstępne rozpoznanie". Czego miało dotyczyć? Tego wciąż nie wiadomo.

Super Raport 26.10 (Goście: Paweł Kowal - KO, dr Maciej Hamankiewicz - lekarz, były prezes NRL) Sedno Sprawy: dr Konstanty Szułdrzyński

Wiadomo za to, że przez tydzień królowa głównie odpoczywała - nie wyprowadzała nawet na spacer swoich ukochanych psów. Do obowiązków służbowych wróciła dopiero we wtorek (26 października). Media obiegły zdjęcia, na których uśmiechnięta Elżbieta II prowadzi wirtualne audiencje z ambasadorami Szwajcarii i Korei Południowej. Wydawało się, że z jej zdrowiem jest coraz lepiej. 

Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym. Jej stan zdrowia jest poważny?
Autor: AP Królowa Elżbieta nie weźmie udziału w szczycie klimatycznym. Jej stan zdrowia jest poważny?

Brak możliwości udziału w szczycie klimatycznym jest dla królowej z pewnością ciosem. Monarchini jest bardzo zaangażowana w temat katastrofy klimatycznej. Kilka tygodni temu skrytykowała bezczynność największych światowych przywódców, którzy nie zadeklarowali swojej obecności na tym ważnym wydarzeniu.

Sonda
Czy Unia Europejska powinna iść w kierunku neutralności klimatycznej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE