Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin

i

Autor: episkopat.pl Papież Franciszek pozdrowił Polaków! Wspomniał o Światowym Spotkaniu Rodzin

Szokujące słowa papieża o aborcji. "To jak wynajęcie płatnego mordercy"

2022-07-06 5:00

Papież Franciszek (86 l.) potępia aborcję w wyjątkowo ostry sposób! Porównał usunięcie ciąży do "wynajęcia płatnego mordercy, by rozwiązać swój problem". Skomentował w ten sposób niedawną decyzję Sadu Najwyższego w USA, która odebrała kobietom w USA prawo do aborcji i pozwoliła każdemu stanowi wprowadzać dowolnie własne prawa w tym zakresie. Wśród osób, którym odmówiono aborcji w USA, jest już zgwałcona przez pedofila 10-latka. Najwyraźniej papież chciałby także ją zmusić do rodzenia.

Kolejna szokująca wypowiedź papieża Franciszka. Wcześniej mówił, że "NATO szczekało pod drzwiami Rosji"

Papież Franciszek (86 l.) zwłaszcza na początku swojego pontyfikatu przedstawiany był jako postępowy rewolucjonista, który zrobi porządek w Kościele. Ale im dłużej pełni funkcję głowy Kościoła, tym bardziej rozczarowuje - delikatnie mówiąc. Niedawno oburzenie budziły jego kilkukrotne wypowiedzi na temat wojny na Ukrainie. Przypomnijmy - papież Franciszek stwierdził, że "NATO szczekało pod drzwiami Rosji". Wpisując się w kremlowską propagandę, obarczył Zachód winą za rosyjską napaść na Ukrainę. Potem dodał, że stwierdzenie, iż popiera Putina, byłoby "uproszczeniem", a za wojnę odpowiada ogólnie zła kondycja moralna ludzkości. Potem zmienił temat i zamiast masakrą ukraińskich cywilów, zajął się potępianiem seksu przedmałżeńskiego, nakazując przykręcenie śruby w tym zakresie i rozszerzenie nauk przedślubnych.

Papież Franciszek o aborcji. Zrównał kobiety i zgwałcone dzieci z mordercami

Teraz z kolei w szokujących słowach skomentował niedawną decyzję Sadu Najwyższego w USA, która odebrała kobietom w USA prawo do aborcji i pozwoliła każdemu stanowi wprowadzać dowolnie własne prawa w tym zakresie. Prawa te są w połowie stanów wyjątkowo surowe, a interpretowane bywają w praktyce jako całkowity zakaz usuwania ciąży. Wśród osób, którym odmówiono aborcji w USA, jest już zgwałcona przez pedofila 10-latka. Najwyraźniej papież chciałby także ją zmusić do rodzenia. Wrzucił bowiem do jednego worka wszystkie osoby starające się o usunięcie ciąży i zrównał je z mordercami.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Nowy koronawirus w Europie! "Covid-22 to inna choroba". Pacjenci mdleją

PRZECZYTAJ TAKŻE: Masakra w Chicago! Raper ostrzelał paradę podczas Dnia Niepodległości. Kim jest sprawca?

Sonda
Czy popierasz dostęp do aborcji?

"Aborcja jest jak wynajęcie płatnego mordercy"

W opublikowanej 4 lipca rozmowie z Reutersem papież Franciszek porównał usunięcie ciąży do "wynajęcia płatnego mordercy, by rozwiązać swój problem". Nie wspomniał o żadnych niuansach i okolicznościach łagodzących. "Pytam: Czy to słuszne, czy to jest dobre, by eliminować ludzkie życie w celu rozwiązania problemu?" - dodał Franciszek. 10-latka, o której mowa, została zgwałcona nieco ponad sześć tygodni temu w stanie Ohio. Miała przejść aborcję, bo pedofil ją zapłodnił, ale w związku z decyzją Sądu Najwyższego uniemożliwiono jej to w tym stanie. Wyjechała z rodzicami do stanu Indiana, gdzie usuwanie ciąży nadal jest legalne.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Jeden pasażer przeżył katastrofę lotniczą! Przetrwał 10 dni w dziczy dzięki kluskom

PRZECZYTAJ TAKŻE: Polski mors dopłynął do Łotwy! Pierwszy taki przypadek w dziejach

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Już przy 8/10 możesz nazywać się geniuszem

Pytanie 1 z 10
W sobotę przerwana została wspaniała seria zwycięstw Igi Świątek. Na jakiej liczbie się zatrzymała jej passa?
Express Biedrzyckiej - Joanna Senyszyn: Prawo do aborcji, to prawo za życiem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE