Szop pracz najechał Bundestag! Zwierz nie zamierzał się poddać

i

Autor: German Embassy London/Twitter Szop pracz najechał Bundestag! Zwierz nie zamierzał się poddać

Afera w Niemczech

Szop pracz najechał Bundestag! Zwierz nie zamierzał się poddać. WIDEO

2023-08-18 11:10

Inwazja szopów praczy w Niemczech! Zwierzęta mnożą się jak oszalałe i zaczęły już dobierać się nawet do budynku parlamentu. Pokryty futrem rebeliant został schwytany w sieć i pogoniony z Bundestagu. Inne doniesienia mówią o tym, że szopy włamują się do domów, gdzie pożerają rybki z akwarium i wypijają całe piwo.

Inwazja szopów praczy w Niemczech. Wypijają zapasy piwa, robią bałagan i zjadają rybki akwariowe! Dobierają się do Bundestagu!

Takiej plagi nie przewidzieli nawet najwybitniejsi niemieccy naukowcy! Nasi zachodni sąsiedzi mierzą się z inwazją... szopów praczy. Urocze zwierzątka zostały zawleczone w naszą część świata z Ameryki, rozmnożyły się ponad miarę i zostały uznane za gatunek inwazyjny. Niemieckie Narodowe Stowarzyszenie Łowieckie (DJV) twierdzi, że w 2022 roku zabiło rekordową liczbę 200 tysięcy (!) szopów, próbując ograniczyć populację, która jeszcze 20 lat temu liczyła w Niemczech zaledwie 10 tysięcy osobników. Jak pisze The Daily Telegraph, sympatyczne futrzaki to nie lada problem. Sprytne i zwinne, wejdą wszędzie i nie tylko narobią bałaganu. Niektóre doniesienia mówią o tym, że szopy włamują się do domów, gdzie pożerają rybki z akwarium i wypijają całe piwo, potrafią nawet pożreć królika i wygryzać dziury w czym popadnie. Zgroza!

Szopy pracze próbują przejąć władzę w Niemczech! "Niespodziewany gość został dziś zauważony w Bundestagu"

Teraz w dodatku okazuje się, że rosnące w siłę szopy próbują przejąć władzę w kraju. Najodważniejszy z nich zaczął dobierać się do... budynku parlamentu w centrum Berlina. Ambasada niemiecka w Londynie opublikowała w mediach społecznościowych filmik z tego wydarzenia. Widzimy, jak mały szop harcuje po parapetach, a ludzie wyglądający z okien próbują złapać zwierzaka w sieci. "Niespodziewany gość został dziś zauważony w Bundestagu, ale ten mały szop (po niemiecku Waschbär) miał kłopoty z powrotem. Z niewielką pomocą kolegów, uroczy gość został bezpiecznie przywrócony naturze" - piszą pracownicy ambasady, co pozwala domniemywać, że tego akurat szopa na szczęście nie zastrzelono.

Sonda
Pracowałeś/aś kiedykolwiek w Niemczech?
W Mini Zoo w Lesznie zamieszkały szopy
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany