To chwyta za serce. Zrezygnował ze szczepienia, żeby pomóc matce niepełnosprawnego chłopca

2021-02-27 19:39 kaja
Szczepienie
Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Szczepienie

Ta historia pokazuje, że dobro istnieje, 91-letni Włoch zdecydował się oddać przeznaczoną dla siebie szczepionkę na COVID-19 matce niepełnosprawnego chłopca. Mężczyzna uznał, że jej się bardziej przyda, kobieta bowiem opiekuje się dzieckiem, które jej potrzebuje i nie może zachorować, a w konsekwencji przenieść choroby do domu.

Ta historia chwyta za serce. Pewien 91-letni mężczyzna zdecydował się odstąpić przeznaczoną dla niego szczepionkę przeciwko COVID-19 matce niepełnosprawnego chłopca. - Ta kobieta nie może zachorować i nie może przynieść wirusa do domu - powiedział Włoch. Historię opisał florencki dziennik "La Nazione", trzeba przyznać, że pokazuje ona, że w ludziach jest dobro, a takie zachowanie zasługuje na pochwałę. 

Włoski senior otrzymał zaproszenie na początek marca, jednak mężczyzna zamiast wyczekiwać terminu zdobył się na wzruszający czyn. Zawiadomił on miejscową służbę zdrowia i poinformował, że chce odstąpić swój termin matce niepełnosprawnego chłopca. Kobieta wcześniej apelowała, by rodzice dzieci z niepełnosprawnościami mieli pierwszeństwo podczas szczepień. Syn kobiety nie został dopuszczony do szczepienia ponieważ lekarze orzekli, że jego stań zdrowia na to nie pozwala. To skłoniło seniora do działania. Uznał on, że kobieta powinna zostać zaszczepiona, by nie zachorować i nie przynieść choroby do domu.  - Zaszczepcie najpierw tę kobietę, ja mam już 91 lat - powiedział mężczyzna. Na razie nie wiadomo, czy prośba zostanie spełniona, o tym zadecydują władze sanitarne.

Przeczytaj również: Szczepionki wreszcie dotarły do Nowego Jorku. Zaszczepią więcej ludzi

Źródło: PAP

Bezpieczeństwo na lodzie
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze