USA. Wykolejenie pociągu towarowego, wagony z chemikaliami stanęły w ogniu

2021-05-17 19:51 Alicja Guz PAP
USA. Płoną wagony z chemikaliami
Autor: YouTube USA. Płoną wagony z chemikaliami

Niedaleko niewielkiego miasteczka Sibley, w południowo-zachodniej części stanu Iowa, wykoleił się pociąg towarowy, w którym przewożone były chemikalia i nawozy sztuczne. Gęste, toksyczne kłęby czarnego dymu błyskawicznie spowiły osadę. Natychmiast przeprowadzono ewakuację okolicznych mieszkańców.

Do wykolejenia się ok. 30 wagonów-cystern doszło w niedzielę po południu czasu lokalnego nieopodal miasteczka Sibley, w południowo-zachodniej części stanu Iowa. W wyniku wypadku niektóre cysterny uległy rozszczelnieniu. Co więcej, zapalił się ładunek kilku wagonów, a gęsty, niezwykle toksyczny dym błyskawicznie spowił całą okolicę.

W związku z ogromnym zagrożeniem, władze miasta zarządziły ewakuację wszystkich osób mieszkających w promieniu 8 km od miejsca katastrofy. Jak podaje portal Polsat News, na szczęście w wyniku wypadku nikt nie został ranny. Z kolei przyczyny wykolejenia pociągu towarowego nie są znane.

Miasteczko Sibley liczy ok. 3000 mieszkańców i położone jest w odległości ok. 320 km na północny-zachód od stolicy stanu Des Moines.

Raport z anteny 17.05, godz.10
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze