Władimir Putin, bomba

i

Autor: Shutterstock, AP Ekspert o wojnie nuklearnej USA-Rosja. To przeraża!

Wojna na Ukrainie

Użycie broni jądrowej coraz bardziej prawdopodobne. Były agent CIA mówi, dlaczego

2022-09-28 8:10

Władimir Putin zagroził światu użyciem broni jądrowej. Czy naprawdę jej użyje? On sam podkreślił, że "to nie jest blef". Teraz były agent CIA Robert Baer ostrzega, że taki przebieg wydarzeń "z dnia na dzień coraz bardziej prawdopodobny". Tłumaczy, dlaczego rosyjski dyktator jest coraz bardziej skłonny iść na całość w wojnie na Ukrainie.

Były agent CIA o Putinie: "Z dnia na dzień coraz bardziej prawdopodobne staje się użycie przez niego taktycznej broni jądrowej"

Rosja ogłosiła już częściowe "wyniki" tak zwanych pseudoreferendów. Oczywiście Kreml twierdzi, że niemal sto procent mieszkańców w obwodach donieckim, ługańskim, chersońskim i zaporoskim głosowało za ich aneksją przez Federację Rosyjską. Obwieszczenie aneksji tych ziem przez dyktatora jest kwestią czasu. Potem będzie traktował ukraińską kontrofensywę jak bezpośredni atak na Federację Rosyjską. Czy wtedy będzie skłonny zrealizować swoje nuklearne groźby? Niestety, prawdopodobieństwo takiego rozwoju wydarzeń rośnie - ostrzega były agent CIA w rozmowie z CNN. "Ta groźba – a początkowo była to groźba – wraz z jego rosnącymi kłopotami zwiększa prawdopodobieństwo, że użyje broni jądrowej" - uważa Robert Baer. Jak dodaje, Putin został zagoniony do narożnika i na szali leżą jego dalsze rządy w Rosji. "Myślę, że szanse na deeskalację są bliskie zeru. [Putin] po prostu nie może oddać tak dużo terytorium i postrzegany jako przegrany pozostać przywódcą Rosji. Jest politykiem twardej ręki, tak się przedstawiał przez ostatnie 20 lat, i nie ustępuje dysydentom. Jest osaczony. Nie przewiduję, żeby się ugiął" – dodał Baer.

Co dokładnie powiedział Putin? „Użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji”

"Ci, którzy usiłują szantażować nas bronią atomową powinni wiedzieć, że może się to obrócić na ich niekorzyść. Kierunek wiatru może się zmienić" - mówił Putin 21 września w swoim przemówieniu. Groził dalej: "Chcę wam przypomnieć, że nasz kraj dysponuje rozmaitymi środkami rażenia, a niektóre są bardziej nowoczesne niż te, jakimi dysponuje NATO. Jeśli integralność terytorialna naszego państwa będzie zagrożona, z pewnością użyjemy wszystkich dostępnych nam środków, by bronić Rosji i naszych obywateli". Putin odniósł się następnie do wielu spekulacji wokół tego,. czy atomowe groźby Rosji to tylko blef i polityczna gra: "To nie jest blef! Obywatele Rosji mogą być pewni, że integralność terytorialna naszej ojczyzny, nasza niepodległość i wolność będą utrzymane, podkreślę to ponownie, za pomocą wszelkim środków, jakimi dysponujemy" - ponowił groźby Putin, wyraźnie odnosząc się do środków militarnych, o których mówił wcześniej. A mówił także o broni jądrowej. Jego zdaniem integralność ta już teraz jest zagrożona. Oskarżył Zachód, ze chce "podzielić i zniszczyć Rosję".

Sonda
Czy Twoim zdaniem możliwe jest użycie broni jądrowej?
J. GOWIN: ZACHÓD NIE POWINIEN ULEGAĆ SZANTAŻOWI ATOMOWEMU PUTINA
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE