W domu dla seniorów nagle pojawił się ogień. Liczba ofiar pożaru przeraża!

i

Autor: Shutterstock

koszmarne wieści

W domu dla seniorów nagle pojawił się ogień. Liczba ofiar pożaru przeraża!

2023-07-07 8:43

Tragedia w Mediolanie. W jednym z tamtejszych domów dla seniorów wybuchł pożar. Choć miał on zostać ugaszony relatywnie szybko, bilans ofiar jest przerażający. Według lokalnych mediów w ogniu życie straciło co najmniej sześciu rezydentów. Dodatkowo do 15 szpitali przewieziono kolejnych 68 osób z objawami zatrucia dymem (gdzie trzy z nich są w stanie ciężkim).

Ogień pojawił się w nocy z czwartku na piątek (ok. 1:20) w trzypiętrowej placówce o nazwie Dom Małżonków w dzielnicy Corvetto. Pożar trawił pierwsze piętro placówki, która jest własnością władz Mediolanu. Przebywają tam między innymi chorzy na Alzheimera. Na miejscu pojawiły się cztery zastępy straży pożarnej oraz 11 karetek pogotowia.

W rozmowie z włoskimi mediami na miejscu tragedii burmistrz Mediolanu, Giuseppe Sala powiedział, że ogień został ugaszony bardzo szybko (choć wciąż nie wiadomo, co było jego przyczyną - trwa badanie śledczych), ale wielu mieszkańców domu spokojnej starości zatruło się dymem. Sześć z nich zmarło. Poinformowano, że ofiary śmiertelne to pięć kobiet i mężczyzna w wieku od 69 do 87 lat. Dwie kobiety w wieku 69 i 87 lat, które zajmowały ten sam pokój, spaliły się żywcem. Pozostałe cztery ofiary, trzy kobiety w wieku 75, 84 i 85 lat oraz mężczyzna w wieku 73 lat zmarły w wyniku zatrucia dymem.

Zobacz: Auto wjechało w szkołę podstawową. Jedno dziecko nie żyje, inne są ranne [NOWE FAKTY]

Rzecznik krajowej straży pożarnej dodał, że trzy osoby trafiły do szpitala w stanie krytycznym, kolejnych 15 z poważnymi, ale niezagrażającymi życiu obrażeniami, a około 50 z lekkimi obrażeniami. Łącznie z budynku ewakuowano 170 osób.

Sonda
Czy byłeś kiedyś świadkiem pożaru?
Jedna rodzina, jeden straszny pożar, wiele tajemnic | POKÓJ ZBRODNI
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany