Dumfries House

i

Autor: Shutterstock, AP Dumfries House

Sensacyjne doniesienia!

Tak król Karol III dowiedział się o nadchodzącej śmierci matki. "Kroki na korytarzu, potem cisza!"

2022-09-16 20:22

Były książę Walii, teraz już król Karol III, był wraz z małżonką, Camillą Parker-Bowles w Dumfries House w Szkocji, gdy w czwartek (8 września) dostał niezwykle niepokojący telefon. O szczegółach tego, w jaki sposób przekazano mu, że królowa Elżbieta II najpewniej nie dożyje poranka, donoszą brytyjskie gazety. "Ktoś biegł po korytarzu, potem wszystko ucichło".

Śmierć królowej Elżbiety II. Książę Karol był zaskoczony?

Królowa Elżbieta II zmarła 8 września po południu. Informacja o jej śmierci dotarła do mediów około godz. 19 polskiego czasu, jednak już kilka godzin wcześniej Pałac Buckingham poinformował opinię publiczną o pogarszającym się stanie monarchini. Przedstawiciele pałacu zrobili to około południa, czyli mniej więcej w tym samym czasie, w którym wykonali niepokojący telefon do byłego już księcia Walii, a obecnego króla Karola III. Przebieg ostatnich godzin życia królowej Elżbiety II widzianych z perspektywy jej syna, przybliża "Mirror". Karol wraz z żoną, Camillą Parker-Bowles przebywali właśnie w Dumfries House, gdzie towarzyszyła im córka byłego prezydenta USA George'a Busha. Księżna Camilla miała właśnie nagrać wywiad z Jenną Bush Hager, kiedy na korytarzu na zewnątrz usłyszano kroki kogoś biegnącego - podaje serwis.

Królowa Elżbieta II nie żyje. Wiadomość o jej stanie przyniósł doradca

To był jeden z doradców księcia Karola, który natychmiast poprosił go do telefonu. Rozmowa miała zostać przeprowadzona dokładnie o godz. 12.30. Po niej podobno "wszystko ucichło". Jenna Bush mówiła później, że Karol wraz z Camillą powiedzieli tylko, że królowa jest chora i wybiegli. Chwilę później mieli już siedzieć na pokładzie śmigłowca, który zabrał ich do zamku Balmoral, do królowej. 

CZYTAJ TAKŻE: Sekrety królowej Elżbiety II. 10 rzeczy, których z pewnością o niej nie wiesz!

Królowa Elżbieta II nie żyje. Król Karol III to potomek polskiego generała

Pogrzeb królowej Elżbiety II. 14 godzin, by oddać jej hołd

Wiadomo, że Karol i jego żona zdążyli się pożegnać z królową Elżbietą, która zmarła 8 września po południu. Trumna z jej ciałem jest od środy (14 września) wystawiona na widok publiczny w Pałacu Westminsterskim i pozostanie tam aż do dnia pogrzebu, czyli do poniedziałku, 19 września. W piątek (16 września) londyńskie służby poinformowały, że tymczasowo wstrzymują możliwość dołączenia do kolejki osób chętnych, by złożyć hołd przy trumnie królowej. Kolejka osiągnęła maksymalną przewidzianą długość - 7,9 km, a szacowany czas oczekiwania to minimum 14 godzin. 

CZYTAJ TAKŻE: Szał po śmierci królowej Elżbiety II. TEN alkohol ekspresowo znika z półek. Jak zrobić jej ulubiony drink?

Sonda
Czy interesujesz się brytyjską rodziną królewską?